Reklama
Archiv - Zprávy

Kodiaq RS pokořil Zelené peklo

Nürburgring. Nordschleife. Zelené peklo. Nejnáročnější závodní trať na světě. Na toto ikonické místo vzala Škoda své nové sedmisedadlové SUV, aby zajelo rekord trati.
Zdroj: Škoda Auto

Zdolat necelých 21 kilometrů legendární závodní trati na západě Německa se vydal vůz Kodiaq RS, ostrá verze velkého SUV značky Škoda. Auto teprve čeká na svou světovou premiéru, proto detaily jeho designu zamaskovala bílá fólie. Ta navíc nápisem Škoda Record Day oznamovala, proč je auto na Nürburgringu.

Nordschleife je za běžných okolností vyhrazena sportovním a supersportovním vozům, ostrým hatchbackům nebo autům s různými speciálními úpravami. Proč ale nezkusit na legendárním okruhu SUV? Trochu bláznivý nápad, že? Ale Škoda do něj šla.

K ostrému vozu patří ostrý řidič

Za volant sportovního SUV proto usedla žena bytostně spjatá s Nürburgringem, která okruh zná jako málokdo jiný. Závodnice Sabine Schmitzová je dosud jediná žena, která na Nürburgringu vyhrála závod na 24 hodin a s nejrůznějšími vozy už na okruhu nakroužila přes 30 000 kol. Pro rekordní pokus nemělo sedmisedadlové SUV s pohonem všech čtyř kol žádnou zvláštní úpravu, auto vyjelo přesně v takové podobě, v jakém se v říjnu poprvé v plné kráse představí veřejnosti a následně přijde do prodeje. „Auto sportovně vypadá i jede. Myslela jsem si, že sedmisedadlové auto nebude tak snadno ovladatelné, obzvláště na náročném okruhu jako je Nordschleife, ale mám z něj skvělé pocity. Řídí se krásně. Jsem ohromena. Neměnili jsme na autě vůbec nic. Myslím si, že když chceme zajet rekord trati, mělo by být auto takové, jaké si ho budete moci koupit. Jinak by to nedávalo smysl,” vysekla Sabine Schmitzová poklonu modelu Kodiaq RS.

„Kodiaq RS byl během svého vývoje testován na několika evropských okruzích, takže nemám strach,” neskrýval důvěru ve vůz František Drábek, který ze své pozice vedoucího produktové řady Compact vůz Kodiaq RS dobře zná. Při rekordní jízdě také usedl vedle Sabine Schmitzové.

Kodiaq RS je nejrychlejší sedmimístné SUV na Nordschleife

Po absolvování necelých jedenadvaceti kilometrů upřeli všichni své oči na stopky v cíli. Ty se zastavily na čase 9 minut 29 sekund a 84 setin. Škoda Kodiaq RS tak má rekord! Je nejrychlejší sedmimístné SUV na Nordschleife!

Srdcem nového modelu Kodiaq RS je motor 2.0 BiTDI s výkonem 176 kW, tedy 239 koní. Jeho sportovní zvukový projev ještě podtrhuje systém Dynamic Sound Boost. Veřejnosti se tento nový model představí ve světové premiéře na podzim letošního roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV