Reklama
Archiv - Zprávy

Kia Sportage překročila pětimilionovou hranici prodaných vozidel

Kia prodala na celém svět už pět milionů kompaktní vozů SUV Kia Sportage. Sportage je celosvětově nejlépe prodávaný model této značky.
Zdroj: KIA

Model Sportage byl uvedený na trh v roce 1993 a od té doby se představil již ve čtyřech generacích. Nového prodejního milníku dosáhl ve stejném roce, kdy slaví 25. výročí. Nejnovější model, představený v roce 2016, má u zákazníků historicky nejvyšší oblibu, o níž svědčí průměrné světové prodeje na úrovni 38 tis. vozidel měsíčně (za rok 2017).

V letech 2016 a 2017 se modelu Sportage podařilo v prodejích překonat celosvětově nejprodávanější vůz Kia, model Rio řazený do třídy malých vozů. Kia Sportage se poprvé objevila v roce 1991 na tokijském autosalonu, kdy zákazníkům představila koncepci ‚městského SUV‘. Kia Sportage první generace zaznamenala úspěch a po dobu své existence vykázala úhrnné prodeje přes 500 tisíc vozidel. Celosvětové prodeje modelu Sportage druhé generace dosáhly za sedm let výroby 1 223 776 vozidel. Kia Sportage třetí generace překročila milionové prodeje během pouhých čtyř let, a napomohla tak modelu během šestého roku výroby překonat milník dvou milionů úhrnných prodejů.

Kia Sportage čtvrté (současné) generace nabízí vyšší praktičnost a širokou škálu technologií ke zvýšení pohodlí, funkčnosti a bezpečnosti. Nabídka motorů a převodových ústrojí přináší nižší spotřebu a ještě lepší jízdní schopnosti v souladu s nejširšími potřebami zákazníků. Kia Sportage si tradičně získává uznání pro svůj markantní design, o čemž svědčí i prestižní designová ocenění ‚iF Design‘ a ‚Red Dot‘ pro třetí i čtvrtou generaci tohoto modelu. Vůz kromě toho v roce 2017 dosáhl nejvyššího ohodnocení za bezpečnost od amerického Pojišťovacího institutu pro bezpečnost silničního provozu (IIHS).

Kia Sportage čtvrté generace letos v lednu dosáhla milníku milionu prodaných vozů, tedy pouhých 29 měsíců od zahájení prodeje.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV