Reklama
Archiv - Zprávy

Iveco Bus nabízí nový vůz Crossway Natural Power

Iveco Bus doplňuje svou řadu Crossway zbrusu novým dálkovým autobusem na zemní plyn a potvrzuje tak svou pozici lídra na poli meziměstských vozů.
Zdroj: Iveco Bus

Jako průkopník v oblasti autobusů s alternativním pohonem, který nabízí vozy na elektrický pohon i na zemní plyn, značka Iveco Bus učinila další krok představením vozu Crossway Natural Power. Po úspěchu autobusu Crossway Low Entry Natural Power, který byl představen v roce 2017 na veletrhu Busworld a získal ocenění „Sustainable Bus of the Year 2018“, tak Iveco Bus opět poukazuje na energetickou transformaci a alternativní paliva.

Crossway Natural Power je osazen motorem Iveco Cursor 9 NP nejnovější generace, vyráběným značkou FPT Industrial, která patří do skupiny CNH Industrial. Navíc se Crossway Natural Power může pochlubit chytrým designem a nádržemi na stlačený zemní plyn integrovanými do střechy. Toto exklusivní patentované řešení přispělo k optimalizaci těžiště vozu, které vylepšuje stabilitu vozu během jízdy, a ke zvýšení komfortu jak pro řidiče, tak pro cestující. Zároveň jde o nejnižší vůz na trhu z hlediska celkové výšky, díky čemuž se na jeho provoz nevztahují žádná specifická omezení.

Crossway Natural Power nabízí stejné vlastnosti jako dieselová verze

Dálkový autobus Crossway NP nabízí stejnou přístupnost, přepravní kapacitu a zavazadlový prostor jako dieselová verze. S celkovým objemem nádrží 1 260 litrů (čtyři nádrže po 315 litrech) má vůz dojezd až 600 km a může čerpat na stanicích s rychlým i pomalým plněním. Motor Cursor 9 NP má výkon 360 koní, stejný jako jeho dieselová obdoba. Prostorný interiér měří minimálně dva metry na výšku a je vybaven zavazadlovými koši. Crossway NP, který je k dispozici v délce 12 m a 13 m a ve verzi LINE a POP, představuje novou alternativu pro regiony, kraje a města, jež si přejí poskytovat dopravní řešení plně kompatibilní s projekty energetické transformace. Vozy na zemní plyn mají status ekologických vozidel vhodných pro zóny s omezenou dopravou a chráněným ovzduším a splňují kritéria Crit'Air 1.

Aby společnost Iveco Bus ulehčila svým zákazníkům přechod na zemní plyn, nabízí zároveň řadu služeb. Od smluvní údržby po speciální trenažéry a také síť prodejců a servisních míst s dlouholetými zkušenostmi v oblasti pohonu na zemní plyn.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV