Reklama
Archiv - Zprávy

Harley-Davidson Street Rod drží světový rekord v gumování

Motocykl Harley-Davidson Street Rod a první oficiální kaskadér Harley-Davidson střední a východní Evropy, Maciek DOP Belinski si připsali společný úspěch.
Zdroj: Harley-Davidson

V rámci kaskadérské show STUNT STORY, která se uskutečnila v polském Řešově se stal motocykl H-D držitelem Guinnessova světového rekordu v gumování pneumatik a dokázal, že může skvěle sloužit i v kaskadérských službách.

Maciek DOP Belinski, který je vyhledávaným kaskadérem a jehož kousky mají možnost zhlédnout i diváci filmových pláten, se na akci STUNT STORY představil na motocyklu H-D Street Rod. A zároveň si s ním hned připsal Guinnessův světový rekord v gumování pneumatik. Rekord, který měl do té doby hodnotu 3 700 metrů a kterého bylo navíc dosaženo na motocyklu vyšší kubatury (1  200 cm3), Maciek prodloužil na neuvěřitelných 4 500 metrů. Nový rekord byl zároveň detailně překontrolován, schválen a zapsán týmem Guinnessovy knihy rekordů.

 „Na zdolání rekordu jsem se připravoval zhruba měsíc. Nejnáročnější pro mě byla samotná trasa, protože rozhodně nepatřila mezi nejsnazší. Jednalo se o klasickou silnici, ve které se nachází dealerství Harley-Davidson Řešov a která byla po dobu mého pokusu o světový rekord uzavřena. Každopádně i tak jde o poměrně náročnou trasu, silnice není rovná, najdeme na ní dva přechody a jeden kruhový objezd, kde jsem se musel otočit, ale nakonec vše vyšlo. Ten pocit štěstí a nadšení se nedá popsat a mé velké díky patří všem, kteří se podíleli na úspěšném zdolání světového rekordu,“ říká nadšeně kaskadér.

Rekord si Maciek DOP Belinski připsal na klasickém sériovém motocyklu, který nebyl nijak upraven, a dokonce neměl ani pevnější pneumatiky oproti běžnému modelu. I tato skutečnost musela být detailně prověřena. Bylo k tomu využito jak videozáznamu a výpovědi očitých svědků, tak i měření na místě provedené zkušeným geodetem. Součástí dokumentace byly dokonce i záběry infračervené kamery, které prokázaly, že se zadní kolo během gumování nezastavilo ani na vteřinu.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV