Goodyear má pneumatiku, která čistí vzduch. Koncept Oxygene předvídá budoucnost dopravy.
Podle Světové zdravotnické organizace WHO je více než 80 % populace v městských aglomeracích, v nichž se emise měří, vystaveno vzduchu, jehož znečištění překračuje limity. Goodyear se inspiroval zásadami cirkulární ekonomiky s důrazem na snižování odpadu, emisí a energetických ztrát. Jeho koncept Oxygene je navržen tak, aby jej bylo možné bezproblémově integrovat do budoucího městského prostředí díky několika novým řešením.
Čistí vzduch, který dýcháme: Oxygene pohlcuje prostřednictvím unikátního běhounu vlhkost z vozovky a vstřebává CO2 z ovzduší, aby je mohl využít mech rostoucí v bočnicích, v němž se fotosyntézou přeměňují na kyslík, který se pak uvolňuje do ovzduší. Ve městě velikosti velké Paříže s přibližně 2,5 miliony vozidel by to mohlo ročně znamenat uvolnění zhruba 3 000 tun kyslíku a pohlcení více než 4 000 tun oxidu uhličitého.
Recyklování ojetých pneumatik: Konstrukce Oxygene se obejde bez stlačeného vzduchu a vyrábí se v 3-D tiskárně z prášku z recyklovaných použitých pneumatik. Lehká, nárazy pohlcující struktura poskytuje odolné řešení bez hrozby defektů s cílem prodloužit životnost pneumatik, minimalizovat problémy s jejich údržbou a omezit tak problémy spojené s dopravou. Otevřená struktura pneumatiky dále také zvyšuje bezpečnost provozu, protože díky pohlcování vody z běhounu zvyšuje přilnavost pneumatik.
Výroba vlastní elektrické energie: Oxygene sbírá energii vytvořenou během fotosyntézy a využívá ji pro pohon zabudované elektroniky, včetně palubních senzorů, procesorů umělé inteligence a nastavitelného osvětlovacího pásu v bočnici pneumatik, který změnou barvy světla upozorňuje jak ostatní řidiče, tak i chodce na nadcházející akci, například změnu jízdního pruhu nebo přibrzdění.
Komunikace rychlostí světla: Oxygene využívá komunikační systém na bázi viditelného světla, neboli LiFi, pro vysokokapacitní mobilní napojení rychlostí světla. Pomocí LiFi se mohou pneumatiky připojovat k Internetu věcí a vyměňovat si data na půdorysu vůz-vůz (V2V) a vůz-infrastruktura (V2I), což má význam pro řídicí systémy inteligentní dopravy.