Reklama
Archiv - Zprávy

Existují místa v Evropě, kde vám běhá mráz po zádech!

Divoký, nepřístupný, místy až strašidelný, takový je poloostrov Mani, prostřední ze tří spodních prstů Peloponésu. Jako byste vstoupili do jiného světa hor, skal a příkrých útesů. Šokovat budou domy s věžemi sloužícími pro obranu před vyvražďováním dle zákona krevní msty.
Zdroj: Autosalon

Oko za oko, zub za zub

Definice krevní msty zní: “Příbuzný či příslušník rodu zabitého má právo a zároveň povinnost pomstít vraždu vlastní rukou.” V takové šílené atmosféře po staletí žily rodové klany této překrásné pustiny. Countryman s minikaravanem se jen tak tak vytáčí a prosmýkává v úzkých uličkách opuštěných vesnic. Jeho cílem je ta nejvíc strašidelná - Vathia.

To musíte vidět - vesnice duchů

Vysoko nad mořem, ukrývá impozantně smutná tajemství. Vypadá jako pevnost neviditelných zemřelých, kteří po ní stále putují a nenalézají klid. Kamenné domy sice drží fazónu, většina z nich ale zůstala pouhou ruinou s vybydleným vnitřkem. Vathia je volně přístupná, bez platby vstupného. Pozor ale na pohyb po schodištích i uvnitř věží, jeden chybný krok nebo spolehnutí se na ztrouchnivělé zábradlí znamená pád do propasti. 

Reklama

Drsný kraj obývají potomci hrdinů

Poloostrov Mani prý obývají přímí potomci Sparťanů, oněch slavných válečníků, z jejichž rodu byl i král Leonidas. Toho mladší generace víc než z učebnic bude asi znát z filmu “300: Bitva u Thermopyl”.

Reklama

Mani - málokdo se sem vydá, ale kdo tak udělá, je nadšen

Klikatíme se touto krajinou skoro dva dny. Pod drsnými skalami sem tam vykoukne nedotčená pláž nebo malé tajuplné městečko. Nenajdete tady kempy, ale hodně často se nabízí ubytování ve starých domech s věžemi. Ideání pro krotitele duchů, my jsme si ale nechali zajít chuť. Příběhová fotogalerie prozradí víc.

Autor článku: expert Josef Vrtal

 


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV