Reklama
Archiv - Zprávy

Continental v Brandýse vyrobil milion řídicích jednotek informačního systému pro skupinu PSA a nadále rozšiřuje výrobu

Společnost Continental Automotive Czech Republic, přední dodavatel komponentů do automobilů, slaví výrobní milník. Ve svém závodě v Brandýse nad Labem vyprodukovala už 1 milion řídicích jednotek informačního systému vozidel pro koncern PSA.
Zdroj: Continental

Takzvané OVIP (Open Vehicle Infotainment Platform) silverboxy zpracovávají informace z vozu a umožňují ovládání multimediálního systému. Firma nyní navyšuje jejich výrobu o 20 % a hledá 150 nových zaměstnanců.

Brandýský Continental dodává OVIP skupině PSA od ledna 2016. Francouzský koncern je používá u všech svých značek, kterými jsou Peugeot, Citroën, DS a Opel-Vauxhall, a to napříč všemi modelovými řadami. Tyto řídicí jednotky se dosud v Brandýse produkovaly na třech výrobních linkách, nyní Continental uvádí do provozu čtvrtou. Dojde tím k navýšení výroby z 25 000 kusů týdně na více než 30 000 kusů.

Nejen tento úspěch, ale i rostoucí zájem o další produkty firmy znamenají pro Continental nabírání nových zaměstnanců. Aktuálně v brandýském závodě hledají sto dělnických a padesát odborných pracovních pozic. Po nedávném osmiprocentním navýšení mezd firma nabízí průměrnou mzdu na dělnických pozicích téměř 33 000 Kč.

OVIP disponuje integrovanými funkcemi, které zpracovávají data pro 3D navigaci, rádio, parkovací kameru, připojení chytrého telefonu a ovládání veškerých multimédií. Údaje lze kontrolovat prostřednictvím středového dotykového displeje, na kterém se zobrazují. Kromě displeje lze systém ovládat tlačítky na volantu nebo hlasem.

Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí interiérovou elektroniku (autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací) či řídicí jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat také ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších.

V současné době v závodě v Brandýse nad Labem pracuje více než 2 900 zaměstnanců.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV