Češi mají méně ojeté pneumatiky než Slováci
Cílem kampaně je v souladu s dlouhodobou vizí značky snížit nehodovost na cestách až na nulu. Úkolem speciálně vyškoleného týmu bylo změřit hloubku dezénu pneumatik, která je rozhodující pro jízdní vlastnosti vozu zejména na mokré vozovce. Celkem se podařilo změřit 1 635 vozidel, z toho bylo 912 v Česku a 723 na Slovensku. V porovnání na dálku byli nakonec úspěšnější čeští řidiči. Cílem terénního průzkumu bylo zjistit, v jakém stavu jsou pneumatiky vozidel na českých a slovenských silnicích. Průzkum probíhal v první polovině dubna v deseti největších městech České republiky.
Dostatečná hloubka dezénu je základem bezpečné jízdy. Na pneumatikách s dezénem opotřebovaným na 1,6 mm nebo méně se jízda stává riskantní. Nedostatečná je odolnost vůči akvaplaningu za deště, prodlužuje se brzdná dráha na mokru a zvyšuje se také riziko různých mikrodefektů. Řidičům je proto doporučeno řešit výměnu pneumatik dřív, než se hloubka dezénu přiblíží až k minimálnímu zákonem povolenému limitu 1,6 mm. Zejména s ohledem na bezpečnou jízdu v dešti by měla být doporučená hloubka dezénu letních plášťů 3 mm.
Průzkum prokázal, že čeští řidiči jsou na silnicích zodpovědnější a jezdí na méně opotřebených pneumatikách. Více než za polovinou životnosti, tedy s menším než 4mm vzorkem, mělo pneumatiky 16 % změřených aut v Česku, na Slovensku jich ale bylo více než 22 %. Nelichotivého prvenství dosáhli slovenští šoféři také v počtu vozidel s hloubkou dezénu pod zákonem stanoveným limitem u letních pneumatik 1,6 mm. V Česku byli nachytáni pouze dva, zatímco na Slovensku deset. Stejné kritérium staví mezi městy v Česku na první místo Prahu, kde se objevilo jen 8,5 % řidičů s menším než 4mm dezénem, v Ostravě jich naopak bylo téměř 21 %.