Čeká nás doprava v kapslích?
Kapsle pro přepravu osob, která by díky elektromagnetickému pohonu měla ve vakuovém tunelu jezdit rychlostí až 1 080 km/h, pravděpodobně umožní přepravu z Dubaje do Abú Dhabí za 12 minut. Společnost Virgin Hyperloop One v současnosti jedná o další fázi vývoje se společností RTA s jasným cílem – postavit celosvětově první přepravní systém Hyperloop na území Spojených arabských emirátů nebo na Středním východě.
Vývoj pro budoucnost mobility
Díky rozsáhlým zkušenostem s designem projektů v oblasti veřejné a osobní dopravy sehrála společnost Designworks zásadní roli jako kreativní partner společnosti Virgin Hyperloop One. Designworks se zhostila vedení v oblasti koncepcí při tvorbě vizuální identity prototypu a ztvárnění interiéru pro pasažéry. Největší výzvou, s níž se musel tým Designworks vypořádat, bylo vytvoření pohodlného a zajímavého interiéru bez oken, ve kterém musel být splněn základní požadavek – cestující musí během celé jízdy sedět. Na první pohled velmi omezující prostředí přetransformoval tým Designworks na osobnější prostor poskytující smyslový zážitek, který si člověk nejen zapamatuje, ale i užije.
Inovace s designem zaměřeným na člověka
Koncepce tohoto designu přichází hned s několika řešeními – vícesměrovým individuálně ovládaným osvětlením, digitálními displeji a prvotřídním komfortem, které společně vytvářejí pocit personalizovaného prostoru pro každého cestujícího. Například v první třídě najdeme polohovací kožená sedadla s dotykovým displejem, který umožňuje zpříjemnit si atmosféru osobním nastavením jasu a tónu osvětlení od modré po růžovou. Sedadla mají navíc zabudované vyhřívání i chlazení. Na zabudovaných displejích si cestující budou moci vychutnat preferovaný způsob zábavy. Tento koncept tak vytváří sofistikovanější zážitek prostoru s důrazem na cestující, který přesahuje hranice typické utilitární představy veřejné dopravy. Stejně esteticky působí i podsvícení podlahy, které pomáhá při orientaci v prostoru.