Reklama
Archiv - Zprávy

Audi S4 TDI nově se šestiválcem

Audi S4 má poprvé pod kapotou jednotku V6 TDI, hlavní elektrickou síť s napětím 48 V a elektricky poháněné dmychadlo EAV.
Zdroj: Audi

Oba modely S v rámci modelové řady A4 – Audi S4 TDI a S4 TDI Avant – jsou nyní pro evropské trhy vybaveny vznětovým motorem V6. Jednotka 3.0 TDI má nejvyšší výkon 255 kW (347 k) a maximální točivý moment 700 N.m. S4 TDI Limuzína zrychlí díky tomu z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy a nejvyšší rychlost této verze je elektronicky omezena na 250 km/h.

Elektricky poháněné dmychadlo

Elektricky poháněné dmychadlo EAV zaručuje výjimečné výkony při rozjezdu a téměř okamžitý nárůst hnací síly při sešlápnutí pedálu plynu. Motor reaguje ve všech jízdních situacích s rychlostí a bez prodlevy turboefektu. Dmychadlo EAV je napájeno z nové hlavní elektrické sítě s napětím 48 V, jejíž součástí je také systém částečně hybridního pohonu.

Částečně hybridní technika

V modelu S4 TDI nalézá uplatnění částečně hybridní technika na základě 48V elektrické sítě. K hlavní elektrické síti s napětím 48 V je prostřednictvím výkonného měniče DC/DC připojena vedlejší elektrická síť s napětím 12 V. V modelu S4 TDI poprvé pracuje výkonný 48V generátor s funkcí spouštěče, poháněný řemenem. Srdce částečně hybridního systému dosahuje při zpomalování maximálního rekuperačního výkonu až 8 kW. Energetickou centrálou je kompaktní sada vzduchem chlazených lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 0,5 kWh, která je uložena pod podlahou zavazadlového prostoru. Částečně hybridní systém modelů S má potenciál snížit spotřebu paliva v reálném provozu až o 0,4 litru na 100 kilometrů.

Osmistupňová převodovka a pohon všech kol

Hnací síla je na vozovku přenášena osmistupňovou převodovkou tiptronic a trvalým pohonem všech kol quattro. Na přání dodávaný sportovní diferenciál může aktivně rozdělovat točivý moment mezi zadní kola. Při dynamickém průjezdu zatáčkou je cíleně přenášena větší hnací síla na vnější kolo, což již v zárodku eliminuje sklon k nedotáčivosti. Sportovní podvozek S se dodává sériově. Díky specifickému nastavení S nabízí nevšední zážitky ze sportovní jízdy. Ty mohou být ještě podmanivější, pokud se zákazník rozhodne pro sportovní podvozek S s adaptivními tlumiči, dodávaný na přání. Na výjimečný charakter modelů S poukazuje mnoho detailů vnějšího a vnitřního designu, od koncovek výfukové soustavy až po režim zobrazování S na displeji na přání dodávaného digitálního panelu přístrojů Audi virtualcockpit.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV