Reklama
Archiv - Zprávy

Audi rozšiřuje nabídku kombíků o A6 Avant

Kombi u Audi slyší na jméno Avant. Téměř pětimetrový nový A6 Avant se prezentuje dlouhou přídí a směrem k zádi znatelně klesající linií střechy.
Zdroj: Audi

Audi A6 Avant má vnější délku 4,94 metru, šířku 1,89 metru a výšku 1,47 metru. Jeho interiér je ještě větší než u předchůdce. Navzdory sportovním liniím disponuje velkorysým objemem zavazadelníku. V základním uspořádání má zavazadlový prostor šířku 1 050 milimetrů a objem 565 litrů, sklopením opěradel zadních sedadel se objem zvětší na 1 680 litrů. Víko a kryt zavazadlového prostoru se otvírají elektricky již v sériové výbavě. Na přání se dodává ovládání zadního víka senzorem pohybu. Sériově dodávaná zadní sedadla jsou sklopná v poměru 40:20:40. Na přání dodávané tažné zařízení lze odjistit elektricky.

Doménou nového modelu A6 Avant je cestování na dlouhé vzdálenosti, a to i díky nízké hladině hluku v interiéru. Aerodynamika a aeroakustické vlastnosti dosahují vrcholné úrovně, hodnota součinitele aerodynamického odporu vzduchu je cx = 0,27. Karoserie, vyrobená z ocelových a hliníkových komponentů, se navíc vyznačuje značnou tuhostí.

A6 Avant nabízí rozsáhlý soubor bezpečnostních systémů, ať se jedná o inovativní osvětlovací techniku, vyspělé asistenční systémy nebo nejvyšší úroveň pasivní bezpečnosti.  

Mild Hybrid pod kapotou

Všechny motory jsou sériově vybaveny systémem částečně hybridního pohonu (tzv. Mild Hybrid), který zvyšuje komfort a hospodárnost a snižuje spotřebu paliva v reálném provozu. Řemenem poháněný generátor s funkcí spouštěče BAS (Belt Alternator Starter), srdce systému MHEV, uskutečňuje ve 48V systému při zpomalování rekuperaci kinetické energie o výkonu až 12 kW a elektrickou energii ukládá do samostatného lithium-iontového akumulátoru. Nové Audi A6 Avant může jet setrvačností s deaktivovaným motorem rychlostí mezi 55 a 160 km/h, oblast funkčnosti systému start-stop začíná již při 22 km/h.

Hnací síla motorů je přenášena na vozovku prostřednictvím sedmistupňové převodovky S tronic nebo osmistupňové převodovky tiptronic a pohonu všech kol

Podvozek nového modelu A6 Avant nabízí v porovnání s předchůdcem ještě větší rozsah nastavení mezi dynamikou a komfortem. Na přání nabízí Audi dynamické řízení všech kol, s nímž je A6 Avant mimořádně obratný. Zákazníci mají na výběr čtyři varianty podvozku: sériový podvozek s ocelovými pružinami, sportovní podvozek, podvozek s adaptivními tlumiči a vzduchové odpružení adaptive air suspension, rovněž s elektronicky řízenými tlumiči.

Intuitivní a logický

V konceptu ovládání MMI touch response nového modelu Audi A6 Avant ovládá řidič téměř všechny funkce na dvou velkých displejích. Na horním displeji o úhlopříčce 10,1 palce – ve vozech vybavených systémem MMI Navigation plus – má řidič pod kontrolou informační, zábavní a navigační systém. Pod ním je umístěn 8,6“ displej, jehož prostřednictvím ovládá klimatizaci i komfortní funkce a zadává text. V kombinaci se systémem MMI Navigation plus zahrnuje výbava také zcela digitální panel přístrojů Audi virtual cockpit s úhlopříčkou 12,3 palce, který se ovládá multifunkčními tlačítky na volantu. Na přání dodávaný průhledový displej promítá informace na čelní okno. Vrcholným informačním a zábavním systémem pro nové Audi A6 Avant je na přání dodávaný systém MMI Navigation plus. Jeho modul pro přenos dat podporuje s vloženou SIM standard LTE Advanced a integruje hotspot WLAN. Navigační systém rozpoznává oblíbené cíle řidiče na základě sledování projížděných tras a podle toho vytváří inteligentní návrhy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV