Reklama
Nová auta

Výběr nikdy nebyl tak široký: Hyundai Nexo přináší možnost volby už i českým příznivcům vodíku

České zastoupení automobilky Hyundai zahájilo prodej vodíkového Nexa na tuzemském trhu
Zdroj: Hyundai

I když si mnozí oprávněně myslí, že nabídka automobilů na trhu začíná být čím dál více omezená, česká realita je stále zcela opačná. Tak širokou nabídku různých druhů pohonu jsme tu ještě neměli. Aktuálně si totiž můžete vybírat mezi klasickými spalovacími motory, mezi hybridy, plug-in hybridy, k dispozici stále jsou auta na CNG i LPG a samozřejmě je tu už velmi pestrá nabídka elektromobilů. Smůlu měli pouze zájemci o vodíkový pohon, protože ten u nás dosud oficiálně nabízela jen Toyota, která loni uvedla na český trh novou generaci modelu Mirai. Aktuálně si už ale mohou vybírat i tito zákazníci, protože po letech čekání spustila oficiální prodej na českém trhu také značka Hyundai. Bohužel, pokud jde o možnosti tankování vodíkových vozů, tam si český uživatel stále moc vybírat nemůže. 

Cena pod dva miliony

Model Nexo se vyrábí už několik let, ale k uvedení na český trh zatím nebyl důvod, protože tu dosud nefungovala žádná moderní vodíková stanice. Otevření té na pražském Barrandově bylo několikrát odloženo, stejně jako se stále čeká na otevření druhé vodíkové stanice, která má být v Litvínově. Nedávno ale byla oficiálně zprovozněna veřejná vodíková stanice v Ostravě. Zmíněné dvě by snad už konečně měly být otevřeny do konce roku, takže už i vodík budou moci čeští zákazníci tankovat. Proto teď vstupuje na tuzemský trh také Hyundai Nexo. 

Vodíkový crossover je už druhým automobilem s tímto typem pohonu, který Hyundai vyslal do sériové výroby. V podstatě jde o elektromobil vybavený vlastní elektrárnou. Elektrická energie se nedobíjí, ale vzniká v palivových článcích, přičemž jako palivo je využíván vodík. Nexo pojme do svých nádrží 6,3 kg vodíku, což mu vystačí podle WLTP k ujetí 666 km. Plnění probíhá v řádu několika málo minut. 

V českém ceníku najdete výbavy Style a Style Premium. První jmenovaná stojí 1 899 990 Kč a obsahuje vše podstatné. Druhá možnost je o 100 tisíc dražší a navíc přidává devatenáctipalcová litá kola, panoramatické střešní okno nebo prémiový audiosystém. 

Toyota Mirai jako druhá vodíková možnost pro českého zákazníka je s cenou od 1,7 milionu o něco levnější, ale je také méně praktická a má trochu menší dojezd. Pokud vás zajímají detaily ze srovnání obou těchto vodíkových automobilů dnes už dostupných také na českém trhu, můžete jako už tradičně využít náš porovnávač. 
Reklama

Diskuze

PICHAV - 04.07.2022 18:30:31
RADSI TEN HNUJDAJ !!!! NEZ HNUJ V PODANI SKULPINY MIRAI !!!! TY VTIRAVI PITRALONY Z HRDLA PRDLA VIETNAMCECHCA KDYZ ZSLECHNU NAPR. VE SPERMARKETU !!!! TAK NEPLATIM NAKUP !!! NECHAM !!!! A PRCHAM JAKO !!!! VODIK
MaX - 04.07.2022 18:22:08
S.o.u.d.c.e.-T.i. - proč mi zase dáváš minusy?! ty máš fakt hodně nudný život :D

Hyundai Nexo - Jedeme na vodík!

Hyundai Motor Group pracuje na vývoji alternativních pohonů dlouho, největší perspektivu mají elektromobily s palivovými články. Měli jsme vzácnou příležitost vyzkoušet nejnovější vodíkový Hyundai Nexo!
26.02.2019 17:30
|
0
Reklama

Hyundai NEXO má ocenění „Best in Class“

Hyundai NEXO získal od organizace Euro NCAP ocenění „Best in Class“ za rok 2018 v kategorii „velkých SUV“.
13.12.2018 10:01
|
0
Reklama

Hyundai NEXO čistí ulice v Londýně

Hyundai vybral v rámci „měsíce čisté jízdy“ (CleanDriving Month) nejvíce znečištěnou trasu v Londýně. Tu stanovil v partnerské spolupráci s University College London (UCL). Po této trase bude jezdit nový Hyundai NEXO, nová generace elektromobilu s vodíkovými palivovými články, aby pomohl čistit vzduch.
22.10.2018 15:32
|
0

Vodíkový elektromobil Hyundai NEXO přijel do ČR

Vodíkový elektromobil Hyundai NEXO byl poprvé k vidění v České republice. Byl představen u příležitosti konference Čistá mobilita, kterou pořádalo Ministerstvo životního prostředí na zámku Loučeň.
17.04.2018 09:34
|
0

Cupra sází na elektromobily, chystá se dobýt Ameriku a brzy ukáže Tavascan. Seat zatím stojí stranou

Ve Španělsku vznikne gigafactory a kvůli elektromobilům je masivně investováno do Martorellu
24.03.2023 08:02
|
0

Dálniční známky se změní. Ministerstvo zveřejnilo přehled novinek, které pro řidiče chystá

Příští rok bude do prodeje zavedena jednodenní dálniční známka, přijdou ale i další změny
22.03.2023 15:55
|
10
Reklama

Spalovací motor je zachráněn. V EU se bude prodávat i po roce 2035, ovšem pod jednou podmínkou

Výrobce bude muset zajistit, aby auto nestartovalo, pokud do něj někdo natankuje klasický benzin
22.03.2023 09:31
|
12

Nesouhlas se zákazem spalovacích motorů v EU roste. Do skupiny odpůrců se přidalo i Slovensko

Spalovací motor má v Evropské unii ještě naději. Řada států se ho totiž jen tak nechce vzdát
20.03.2023 07:30
|
4
Reklama
Autosalon TV