Reklama
Nová auta

Omlazený Volkswagen ID.3 je v Česku. Vsadil na cenu pod milion, hezčí vzhled i spotřebu

Auto dostalo mírné úpravy a také lepší výbavu. Slibuje dojezd až 556 kilometrů na jedno nabití
Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Nejdostupnější elektromobil od Volkswagenu. Na to sází inovovaný model ID.3, který v polovině svého životního cyklu prošel facelitem. Ten přinesl nejen mírnou změnu vzhledu, ale i novou výbavu a právě také cenu. Vejde se s ní pod milion a tím se ještě víc blíží vozům se spalovacím motorem. Novinářům novinku představili zástupci automobilky na tiskové konferenci.

Mírné změny, ale poznáte je

Asi nejviditelnější změnou je přední nárazník německé novinky, který dostal trochu agresivnější podobu a zvětšily se mu otvory pro chlazení. Zadní světla svítí jako dvoudílná i na výklopném víku, přičemž brzdová světla mají tvar písmene X. Auto přišlo o černý kryt, který mělo pod předním oknem. Proč ho tam konstruktéři umístili, nebylo nikdy úplně zřejmé, šlo ale spíš o designérský záměr než funkčnost. Přibyla také nová barva karoserie. Jde o olivově zelenou, v níž byl také vyveden vůz, se kterým jsme se během tiskové konference krátce svezli.

Uvnitř také mnoho změn nenajdete. Zapracovalo se spíš na použitých materiálech, které už vůbec nepocházejí ze zvířat a jsou z velké části recyklované. Automobilka tím zareagovala na podněty od svých zákazníků, kteří si na kvalitu zpracování v minulosti stěžovali. Výplně dveří se proto dočkaly nové podoby, mají měkčí povrch. Přibyla navíc možnost si za příplatek pořídit head-up displej s rozšířenou realitou.

Multimediální systém se nově nachází v o něco větší dotykové obrazovce a vyznačuje se změnou ve struktuře rozhraní, které by mělo být uživatelsky přívětivější. Chytrý plánovač tras byl aktualizován a nově nabízí delší trasy podle nabíjení, aby se řidič dostal do cíle co nejrychleji v závislosti na dopravních informacích. Systém také umí rozpoznat obsazené stojany pro nabíjení, a tak je do plánu ani nezahrnuje. Uživatelům pomáhá i řada bezpečnostních asistentů jízdy.

Lákavá cena?

I nový Volkswagen ID.3 se nabízí s jedním výkonem. Jeho kola roztáčí elektromotor o výkonu 150 kW, na výběr jsou ale dvě velikosti baterií, tedy 58 nebo 78 kWh. Levnější by měla dosáhnout na dojezd až 426 km podle WLTP, dražší varianta pak na 556 km. To odpovídá spotřebě 15,4 kWh na 100 km, což je velmi dobrý výsledek, za který auto vděčí promyšlené aerodynamice i relativně nízké hmotnosti (na elektromobil). Mimochodem, kromě adaptivního tempomatu nebo navigace mají také všechny vozy v základní výbavě tepelné čerpadlo, což ještě pomáhá k optimalizaci spotřeby. Když jsme my sedli do zkoušeného vozu, ukazoval dojezd 406 km na 98 procent baterie. To je vynikající hodnota.

Jedním z největších lákadel má na českém trhu být cena. Nový Volkswagen ID.3 vyjde v základu na 999 900 korun včetně DPH. Operativní leasing pak stojí 13 416 Kč bez DPH měsíčně. Nabídka se týká vozu s menší baterií ve výbavě Life Pro. Auto s větší kapacitou stojí v totožném výbavovém stupni 1 139 900 korun. Kompletní ceník faceliftovaného Volkswagenu ID.3 včetně technických údajů a položek výbavy najdete v našem katalogu, stačí kliknout na tento odkaz.

Zajímalo nás, jak je na tom Volkswagen ID.3 s novou cenou pod milion proti konkurenci. Srovnali jsme ho proto nejen s novým MG 4 Electric, které je jeho přímým konkurentem, ale i trochu menším modelem Hyundai Kona Electric. Vybírali jsme kusy s co nejnižší cenou pod milion. Výsledek najdete zde v našem porovnávači.
Reklama

Diskuze

legnaw - 01.07.2023 09:59:56
hezci vzhled? to jako fuckt? nejvyssi cas zabehnout k ocnimu
Cyril - 30.06.2023 14:13:41
Vzhledem k tomu,jak je to auto ošizené a levně " splácané " dohromady, by cena měla být na úrovni Dacia . A psát o hezčím vzhledu, no to je opravdu odvaha. VW jsou ještě ošklivější než korejci a to už je co říct.

Nové DS7 vyřešilo problém s opěrkou hlavy, která řidiči úplně nesedí. Stačilo k tomu jedno tlačítko

V televizním Autosalonu jsme otestovali plug-in hybridní verzi s výkonem 300 koní a pohonem 4x4
31.01.2023 12:12
|
1
Reklama

Vodíková vozidla existují víc než 200 let. Přitom je jejich vývoj stále na začátku

Historie vodíkového pohonu sahá až k počátkům 19. století. Existoval dřív než benzinové motory
11.01.2023 18:21
|
0
Reklama

Lišák se za řídítky čínského roadsteru CFMOTO obrátil na víru. Budha bydlí ve středních Čechách

Další motorka z Pavlova výběru jej zavedla do nečekaných zákoutí české krajiny i vlastní duše
04.01.2023 17:46
|
0

Tereza našla na palubě elektromobilu ID.Buzz nečekanou věc. To je na Nobelovku, prohlásila

Škrabka na led pod víčkem nádrže je pasé. Volkswagen má zajímavější „simply clever“ řešení
04.01.2023 11:44
|
5

Cupra Formentor je lákavá mladá ojetina. I s nízkým nájezdem lze ušetřit 200 tisíc korun

Vozy po operativním leasingu se dostávají do značkových programů. A tam je o ně velký zájem
20.06.2024 10:03
|
0

Nejdostupnější auta s výkonem přes 600 koní: Jedno voní benzinem, ostatní jsou do zásuvky

Na to nejlevnější není potřeba ani dva miliony korun. Další už ale tak dostupná nejsou
19.06.2024 18:00
|
0
Reklama

Do Česka míří švédská značka elektromobilů Polestar. Navzdory tomu, že čelí propadu akcií

Polestar si slibuje, že už příští rok bude i díky novým trhům prodávat tříkrát víc aut než loni
19.06.2024 12:15
|
1

Honda ukázala autíčko do zásuvky za 360 tisíc korun. Dobije se za půl hodiny

I Japonci umí levné elektromobily. Vůz se prodává v několika verzích, včetně dodávky
17.06.2024 16:30
|
2
Reklama
Autosalon TV