Reklama
Nová auta

Tesla za půl milionu korun nebude. Máme teď jiné starosti než laciný elektromobil, řekl Musk

Ani tři zásadní modely, o kterých se hovořilo, nyní nejsou na pořadu dne. Odsouvají se do budoucnost
Zdroj: Tiskový servis Tesla Motors

Elektromobily jsou zatím výsadou bohatých řidičů a v případě vozů značky Tesla to platí dvojnásob. Už delší čas se ale spekulovalo o tom, že se v portfoliu americké automobilky objeví model, který nabídne dostupnou elektromobilitu i méně movitým lidem. To ale nyní Elon Musk na internetové konferenci k výsledkům za rok 2021 odmítl.

Máme jiné starosti

Podle spekulací, které internet živí už několik let, měla automobilka Tesla poslat na silnice malý elektrický hatchback, jenž by vyšel na 25 tisíc dolarů, tedy asi 550 tisíc korun. „Na takovém autě v současnosti nepracujeme. Někdy v budoucnu budeme, ale teď máme mnoho jiných starostí. Upřímně, je toho opravdu hodně,“ řekl na tiskové konferenci Musk.

Odpovídal tak na dotaz novináře a nezapomněl poznamenat, že jeho otázka je aktuálně zbytečná. Měl by se spíš ptát, kdy budou auta plně autonomní. Teprve pak se dá očekávat, že cena osobních vozů klesne čtyřikrát až pětkrát, protože řada lidí začne využívat třeba taxislužby bez řidiče. Z této reakce Muska je tedy patrné, na co se Tesla nyní zaměřuje.

Automobilka také dříve plánovala zahájení sériové produkce pick-upu Cybertruck, tahače Semi a sportovního modelu Roadster. Ani jedno z těchto auto se ale podle Muska nedostane do výroby dřív než v roce 2023 a dá se počítat s ještě pozdějším datem. Zdá se tedy, že autonomní řízení nyní zaměstnává kalifornské inženýry na maximum.
Reklama

Diskuze

Ondřej - 30.01.2022 10:31:02
Zadarmo drahý!
Paa - 29.01.2022 18:28:11
Jedno upozornění pro převádění cen z USA do Evropy (bohužel velmi častá chyba): Tamní ceny jsou vždy *bez* DPH. I bez té jejich prodejní daně (ta může být i 10%). Takže se nebavíme o 550 tis. Kč, ale o 660 tis. Kč.

Tesla zakáže ve svých autech počítačové hry za jízdy. Potvrzení, že hraje spolujezdec, nestačí

Jde o funkci „passenger play“, kterou automobilka do svých vozů nainstalovala teprve nedávno
27.12.2021 11:55
|
1
Reklama

Tesla ucpala vjezd do obchodního centra na tři hodiny. Důvodem byla vybitá baterie

Řidič elektromobilu ignoroval stav kapacity akumulátoru. Vůz mu zastavil na tom nejhorším místě
08.11.2021 15:42
|
4

Tesla na dálku hodnotí majitele, zda jezdí bezpečně. Trestá prudké brzdění i malé rozestupy

Řidič má přidělených 100 bodů. Ty během jízdy ztrácí za „nebezpečné chování“ různého druhu
15.10.2021 09:10
|
6

Volkswagen Multivan do zásuvky vás zahrne komfortem. Trápí ho ale vysoká hmotnost

S novým plug-inem lze jezdit třeba celý týden na elektřinu. Nabije se výkonem až 50 kW
31.03.2025 14:00
|
0

Týden v autech: V Rakousku končí stovka na dálnici, zákaz řízení bude platit všude v EU

Čerpací stanice palivo E5 nechtějí, i když by ho mohly mít. Řídili jsme novou Dacii Bigster
30.03.2025 10:07
|
4
Reklama

Příchod čínských SUV ohlásil velký večírek. Omoda a Jaecoo od teď líčí na české řidiče

Omoda začíná na 700, Jaecoo na 750 tisících korun. Zaujmou vzhledem, výkonem už tolik ne
28.03.2025 12:00
|
0

Dacia Bigster je nejlépe jezdící model této značky. Překvapila i nečekaně nízkou spotřebou

Největší, ale i nejdražší vůz Dacie láká na prostorný interiér. I tady je ale cítit tlak na cenu
27.03.2025 12:00
|
2
Reklama
Autosalon TV