Reklama
Nová auta

Nissan naznačil, po čem Češi touží. Oblíbená SUV zlevnil, ale vynahradil si to na elektromobilu

Japonská automobilka si vzala do parády hned tři své modely. Nechybí ani oblíbený Qashqai

Qashqai (-10 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Nissan

Oblíbené SUV se poprvé objevilo v roce 2006 a v dnešní době se u nás prodává ve své třetí generaci. I když je stále nejúspěšnějším modelem značky, okruh jeho fanoušků se ztenčuje a nyní mu v žebříčku prodejů patří až 85. místo. To je propad o více jak čtyřicet příček. Zlepšit to má úprava cen, kdy se Nissan rozhodl pro plošné zlevnění o 10 tisíc korun u obou nabízených verzí (modelový rok 2021 a 2022).

Kompaktní SUV je dostupné pouze s přeplňovanou třináctistovkou o výkonech 140, nebo 158 koní. K dostání je i s pohonem všech kol a samočinnou převodovkou. Po květnových změnách startuje Nissan Qashqai na ceně 574 000 Kč.

Do našeho porovnání jsme zařadili oblíbená SUV ve stejné cenové hladině. Kdo z nich je lépe vybavený, na to se podívejte zde.

Juke (-5 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Nissan

Nejmenší nabízené SUV na rozdíl od svého většího sourozence prodeje tolik netrápí. Letos si Nissan Juke pořídilo téměř dvojnásobek zákazníků, než tomu bylo za stejné období v minulém roce. Možná proto si nechal ceny jen lehce přelakovat.

Malý dynamicky střižený crossover zlevnil všechny výbavy o 5 tisíc korun. Týká se to jak současného modelového roku, tak i toho předchozího. Nejdostupnější je ve variantě Visia s jediným nabízeným motorem 1.0 DIG-T za 424 900 Kč. Od vyšších verzí je k mání i s automatem za příplatek 43 tisíc korun.

Kategorie takzvaných Baby SUV se stále rozrůstá a konkurence sílí. Do našeho porovnání jsme vybrali ty nejoblíbenější. Na výsledek se podívejte zde.

Leaf (+80 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Nissan

Do opačného gardu se postavil ryze elektrický vůz Nissan Leaf. Jeho historie sahá do dob, kdy elektromobilita nebyla sprosté slovo a Češi si užívali zatím poslední zlatou medaili z mistrovství světa v hokeji.

V současné době se nabízí s elektromotorem o síle 150, nebo 217 koní a s deklarovaným dojezdem až 385 km. Slabší varianta je dostupná ve všech výbavách, ta silnější vynechává nejnižší stupeň Visia. Po plošném zdražení o 80 tisíc korun vyjde elektrický kompaktní hatchback na 859 000 Kč a u výkonnějšího motoru cena převyšuje milion korun.

Vedle Nissanu Leaf jsme postavili podobně laděné automobily. Jak jsou na tom s cenami konkurenční vozy? To se dozvíte zde.
Reklama
Autosalon TV