Reklama
Nová auta

Bavorská automobilka zdražila až o hodnotu jedné Fabie. Pouze v pár případech zlevnila

Vybrané modely se vedle úprav cen dočkaly i rozšíření nabídky. Sportovní nadšence potěší.

BMW Z4 (+52 000 Kč)

Zdroj: Bart Běhal

Oblíbený sportovní automobil BMW Z4 si letos pořídilo okolo čtyřiceti zákazníků, což je o 19 % méně než v minulém roce za stejné období. Nijak to nezlepší ani nedávné změny, kdy se plošně zdražil o 75 tisíc korun.

Nabídka motorizací se u roadsteru omezuje pouze na benzinové agregáty, přičemž přeplňovaný dvoulitr je dostupný ve dvou výkonnostních verzích. Slabší z nich se po změnách prodává za 1 123 200 Kč. Vrcholem je třílitrový šestiválec o výkonu 340 koní, který nyní vyjde na téměř 1,7 milionu korun.

Jak si BMW Z4 vede v porovnání s konkurencí se dozvíte v našem porovnávači. Stačí kliknout zde.

BMW iX (zdražení až o 326 300 Kč)

Zdroj: BMW

Rekordmanem ve zdražování u bavorské automobilky je bezesporu plně elektrický vůz BMW iX. Necelých pět metrů dlouhé SUV spadá do kategorie vyšší střední třídy a honosí se nadprůměrnou prostorností.

U nás se prodává se třemi motorizacemi a všechny jsou s pohonem všech kol. Nejslabší je motor xDrive40, který disponuje výkonem 326 koní a točivým momentem 630 Nm. Sice přes léto nabyl bohatší výbavu zahrnující například 4zónovou automatickou klimatizaci, komfortní přístupový systém či prémiový audiosystém, zdražil ale o 175 500 korun.

Jeho silnější ekvivalent xDrive50 přihodil ještě panoramatické střešní okno, paket Heat s vyhřívaným volantem a elektricky ovládané tažné zařízení. Za to si řekne o 326 300 korun vyšší částku než na jaře, čímž překročil hranici tří milionů.

U sportovně laděného agregátu M60 s maximálním výkonem až 619 koní se rozšířil standard podobně s tím rozdílem, že navyšoval ceny nejméně, a to o 123 500 Kč.

Do našeho porovnávače jsme postavili BMW iX proti podobně střiženým modelům. Na výsledek se podívejte zde.

BMW X5 (zlevnění i zdražení)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Nejprodávanější BMW u nás je právě model X5. Necelých pět metrů dlouhé SUV vyšší střední třídy se vyrábí od roku 1999 a momentálně se prodává již ve své čtvrté generaci.

Na českém trhu se nabízí s pěti různými, převážně elektrifikovanými motorizacemi. Výjimkou jsou například sportovní verze M50i a M, kde žádný elektromotor nenajdete. Zároveň oproti ostatním motorům upravovaly ceny nejméně. První zmíněný agregát dokonce zlevnil o 7 800 korun a je k dostání za 2 553 200 Kč.

Čisté "eMko" naopak zdražilo, ale jen o necelých sedm tisíc korun. Naproti tomu ostatní pohonné jednotky shodně navýšily ceny o 18 200 Kč. Nejlevněji lze BMW X5 pořídit za necelých 1,8 milionu korun.

Německé SUV změří v našem porovnávači své síly s konkurencí. Postavili jsme proti němu ty nejoblíbenější vozy v této kategorii. Na výsledek se podívejte zde.

BMW X6 (zlevnění i zdražení)

Zdroj: BMW

Stylové SUV-kupé se oproti svým kolegům z Bavorska postavilo do opačného gardu plošně zlevnilo o 7 800 Kč, vyjma sportovní veze M, která se zdražila o 6 500 korun. Vzhledem k pořizovací ceně ovšem nejde o nijak závratnou sumu. BMW X6 totiž začíná s třílitrovým turbodieselem xDrive30d za 2 020 200 Kč.

V nabídce je také silnější naftový agregát xDrive40d s 340 koňmi pod kapotou, který je ale o 140 tisíc dražší. Podobného výkonu dosahuje i benzínový šestiválec xDrive40i za 2 060 500 Kč.

Do našeho porovnávače jsme BMW X6 postavili proti hlavnímu konkurentovi ze sousedství. Výsledek souboje naleznete zde.

BMW řady 5 (zdražení až 50 700 Kč)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Do ceníku si nechalo mluvit také třetí nejprodávanější BMW na našem trhu. I přes ztrátu 17 % na loňský rok, si v celkovém žebříčku nejoblíbenějších modelů pohoršilo jen o dvě příčky. S počtem 284 prodaných kusů patří bavoráku pětkové řady 86. místo.

Nabízí se ve variantě sedankombi a obě zdražily stejně, konkrétně o 20 800 Kč. U čtyřdveřové karosérie se ale sportovní verze M odklonila od systému a zdražila o 50 700 korun. Tím pádem se dostala přes hranici 3,4 milionu korun.

Vedle pozměněných cenovek se upravoval i motor 530i o objemu 1 998 ccm. Ten snížil výkon o 5 kW na rovných 180 kW, což se projevilo na akceleraci mírným zhoršením zhruba o jednu desetinu vteřiny.

V našem porovnávači změří své síly praktičtější BMW 5 Touring s prémiovými kombíky na našem trhu. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV