Reklama
Bonusy k TV pořadu

Ojetý Hyundai Kona je příkladně spolehlivý. Martin na něm našel jen pár chyb

V průměru se malé SUV v bazarech prodává za 280 tisíc korun. Obvykle je dobře vybavené

Muldix v rámci televizního Autosalonu otestoval populární bazarové SUV. Kousek, který se dostal Martinovi do rukou, je navíc vyvedený ve „funky“ střihu třeba včetně zelenkavých bezpečnostních pásů a dalších detailů v interiéru.

Testovaná Kona má velmi rozumný nájezd, jen 82 tisíc kilometrů. I to už je ale maličko znát třeba na sedačce řidiče, která je proti té spolujezdcově o něco měkčí. To je ale pouze detail, záleží přece i na technice. Například použitá jednotka 1.0 TGDi řady Kappa 2 je opravdu velmi spolehlivá a nemá v podstatě žádné konstrukční nedostatky. Pozor ale na horké letní měsíce, protože se má tenhle motor tendence přehřívat. Také jeho palivová pumpa je citlivá na kvalitu benzinu. Takže tankujte kvalitně!

Jak ojetá Kona jezdí, jaké jsou její servisní intervaly a na co dalšího si při nákupu korejského crossoveru dát pozor? Na to se teď můžete podívat na přiloženém videu, nebo si už zítra zapněte premiérový díl Autosalonu. Ten vysíláme od 20:15 na Prima COOL a v repríze také v sobotu 29.4. od 8:30 na Primě.
Reklama

Diskuze

*** - 30.04.2023 16:25:43
Josefe,kdyby jsi měl na lepší auto,tak si rozhodně odpornou low-cost konu nekoupíš. Je to jen o tom, že prostě na lepší auto nemáš a proto chválíš tu korejskou ubohost.
Josef - 30.04.2023 08:25:48
Ano, tato Kona je vyrobena v Korei. Čekal jsem na ni skoro rok. To je zatím jediná vada,kterou jsem na ní našel. To že má Hiunday plno odpůrců jako Škoda je jasné. Za 580000k v plné výbavě,oboje 17" kola,navigace,kamery mraky asistentů to myslím docela jd

Nový Hyundai Kona se představuje nejdřív jako elektromobil. Na jedno nabití ujede skoro 500 km

Crossover výrazně narostl, má nabídnout více místa v kabině. Spalovací verze se objeví později
07.03.2023 12:14
|
17
Reklama

Volkswagen nehodil sraz GTI přes palubu. Od příštího roku se bude konat ve Wolfsburgu

Zrušená tradiční akce GTI-Treffen u rakouského jezera Wörthersee bude pokračovat v Německu
03.03.2023 10:00
|
2
Reklama

Čínské SUV konečně dostalo i obyčejný benzinový motor. Cenou překonává český bestseller

Po plug-in hybridním MG EHS dorazilo na český trh i benzinové HS. Prodává se od 663 940 Kč
23.01.2023 17:00
|
4

Vyhřát celý interiér na 20 °C může být pro elektromobily nepřekonatelný problém, ukázal test

V testu propadla Tesla Model Y, Renault Zoe a VW e-Up!. Jasným vítězem je naopak BMW iX
23.12.2022 13:32
|
23

Pepa řídil nový Rolls-Royce Ghost. Změn není mnoho, ale z dokonalého vozů dělají ještě lepší

Laik by těžko zjistil, že má tohle auto třeba novou grafiku zadních světel. I tak stojí za pozornost
22.04.2025 18:00
|
0

Sršeň si nasadil hadovku a popsal jízdu s motorkou Kove 800. Takový výklad jste ještě neslyšeli

Enduro jménem Kove 800 X Pro má motor od KTM. Můžete s ním řádit v terénu, ale jen některém
22.04.2025 09:56
|
0
Reklama

Týden v autech: Pokuta za zimní pneumatiky v létě a proč se před policisty nedívat na hodinky

V Itálii si posvítí na řidiče, kteří jezdí v teple na zimních gumách. Testovali jsme Jaecoo 7
20.04.2025 08:39
|
8

Sršeň krotil čtyřkolku Linhai Landforce v lese. Zapřáhl ji do práce a prohnal terénem

Novinka s označením 650L Pro má výkon 41 koní a poměrně solidní výbavu. Jak se Sršňovi líbila?
17.04.2025 16:00
|
0
Reklama
Autosalon TV