Reklama
Řidičův chleba

Řidička si myslela, že má na dálnici v připojovacím pruhu přednost. Najela přímo před náklaďák

I když měla k dispozici spoustu místa, vůbec jej nevyužila
Zdroj: Tiskový servis Policie ČR

Velmi nebezpečný manévr, který v úterý 1.6. předvedla řidička na dálnici D11, je z našich zkušeností až příliš častý. Řidiči při připojování na dálnici dostatečně nezrychlují, z připojovacího pruhu se napojují příliš brzy a tím ohrožují sebe, ale i ostatní. Nejspíš si ani neuvědomují, jaký průšvih může z jejich stylu jízdy a napojení na dálnici vzniknout. Řidička z D11 udělala ale ještě jednu velkou chybu. Mylně si totiž myslela, že má při napojování na dálnici přednost. Jen shodou náhod to nedopadlo katastrofou, pouze pomačkanými plechy.

Video z palubní kamery

Vše se stalo krátce před čtvrtou hodinou odpolední na 83. kilometru ve směru na Prahu. Celý incident byl zaznamenán na palubní kameru nákladního auta, přičemž na záběrech je vidět bílý ford, který najíždí do připojovacího pruhu. Ačkoliv je ten pruh opravdu dlouhý a úplně volný, řidička se najednou začne cpát na vedle ní jedoucí náklaďák.

Vše bylo jen otázkou několika málo sekund. Ačkoliv měla vedle sebe opravdu velké auto, které nešlo přehlédnout, prostě do něj najela. Nákladní vůz ji popostrčil, a nakonec lehce odhodil směrem k prostředním svodidlům, kde také zůstala stát. Je velké štěstí, že ani jeden nejel rychle. Nedošlo tak ke smyku či následnému většímu nárazu. Nehoda skončila jen pomačkanými plechy.

Zdroj: Tiskový servis Policie ČR
Řidička si bláhově myslela, že má při připojování přednost.

Nejděsivější je ale důvod, proč vůbec k té nehodě došlo. Krajská policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová jej vysvětlila následovně: „Oba řidiči, naštěstí vyvázli bez zranění a provedené dechové zkoušky požití alkoholu před jízdou vyloučily. Řidička policistům uvedla, že vozidlo nepřehlédla, ale že si myslela, že měla přednost v jízdě.“ Škoda byla na místě odhadnuta na asi 300 000 Kč, přičemž nehodu policisté stále vyšetřují.
Reklama

Připojování není raketová věda

Připojování na dálnici má svá jasná a vcelku jednoduchá pravidla, která ale řidiči často ignorují. Nevyužívají celý připojovací pruh, nenaberou v něm dostatečnou rychlost a někteří v něm dokonce zastavují.

Specialisté z Bezpečných cest radí, jak to dělat správně: „Připojovací pruh slouží proto, aby řidič nabral takovou rychlost, jakou jedou auta v průběžném pruhu, a pak se plynule zařadil mezi tato auta. Důležité je tedy srovnat rychlost tak, aby ji nemuseli ostatní měnit. Při zařazování auta z připojovacího do průběžného pruhu nesmí být ohrožen řidič jedoucí v průběžném pruhu.“

A dobré je také pamatovat na to, že zákon v připojovacím pruhu umožňuje takzvané podjíždění! Můžete jej využít k takovému zrychlení, kdy předjedete auta jedoucí v průběžném pruhu a připojit se až před ně.


Diskuze

Milan - 08.06.2021 11:55:55
Okamžitě zabavit řidičák a neváhal bych prověřit, jak k němu paní vůbec přišla. Nehledě k tomu, že to co udělala zcela odporuje zdravému rozumu. Možná by dotyčná osoba měla ještě oslovit psychologa, nebo psychiatra. Zcela zřejmá absence pudu sebezáchovy.
Pandrhola - 08.06.2021 14:54:41
Myslet znamená h.... vědět.

Vyhněte se D2, tvoří se tam dlouhé kolony. Dálnice je potřeba pro záchranáře a armádu

Ministerstvo dopravy prosí všechny, aby se komunikaci na Slovensko pokud možno úplně vyhnuli
25.06.2021 09:52
|
0

Evropská unie rozhodla, že elektrokoloběžky budou muset mít povinné ručení

Záležet ale bude na tom, do jaké kategorie koloběžka patří. Platit budou majitelé těch rychlých
24.06.2021 15:22
|
0
Reklama

Policejní honička za feťákem v kradeném autě skončila v Praze hromadnou nehodou

Řidič jel i 200 km/h. Poté, co auto nezvládl, naboural do tří aut a autobusu
24.06.2021 10:23
|
0

Řidič kamionu nedal přednost šestnáctileté motorkářce. Od nehody ujel

Policie prosí svědky, aby se ji co nejdříve ozvali. Slečna skončila v nemocnici
23.06.2021 11:45
|
4
Reklama
Autosalon TV