Archiv - Zprávy
Poslední překvapení Audi: TT jako sedan
Abychom byli přesní – Audi představilo na pařížském autosalonu velmi zajímavý koncept – kupé TT jako Sportback, tedy jako čtyřdveřové kupé. Zajímavá slovní hříčka, že?
02.10.2014 10:40
0
Zdroj: Audi
Je neuvěřitelné, jak oblíbenými se staly verze Sportback (u Audi) nebo CC (u VW). Prodává se jich neskutečné množství a přitom jsou dražší než klasické karoserie sedan. A právě na tuhle vlnu nasedá i Audi TT Sportback.
Značka vzala nové kupé a protáhla ho o 29 centimetrů, rozšířila o 60 mm a snížila o 30 mm. Dozadu pak nasadila další pár dveří a za ně dvě samostatná sedadla oddělená velkým středovým tunelem. V něm je kardan, který pohání zadní kola, protože tohle je samozřejmě quattro.
Jinak vpředu je čtyřválcový dvoulitr TFSI s výkonem 294 kW. Ten dokáže auto hnát rychlostí 250 km/h (samozřejmě je to elektronicky omezeno) a z 0 na 100 km/h vystřelí vůz za 3,8 s.
Auto by přitom mělo mít spotřebu jen sedm litrů na 100 km. Ale znáte to…
Diskuze
Žádné příspěvky, buďte první!
Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!
Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0
SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má
Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici
Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
1
Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá
Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0