Archiv - Zprávy

Motor, kde 133 000 km nebyl měněn olej

Víte, jak vypadá motor, ve kterém nevyměníte olej? Špatně. Doženeme to ad absurdum a ukážeme vám, co se stane, když si jej nevyměníte nikdy.

Nekamenujte nás, když si budete myslet, že to je blbost, že to je fake apod. Jak jsme nakoupili na TDI fóru, tak prodáváme.

Tady uživatel Dannyboy zprostředkoval fotografie motoru Audi TT 3.2, konkrétně hlavy motoru, jak vypadá po 133 000 km (83 000 mil) bez výměny oleje. Ano, čtete správně. Vůbec žádná výměna oleje. Když si vezmete, že majitel by měl vyměňovat v motoru olej každých 15 000 km, tak tady asi hodně ušetřil. Bohužel ale asi jen do té doby, než navštívil právě tento servis.

Ovšem kde byl, když jej zvali ke garančním prohlídkám, kde zákonitě tento problém museli řešit, to nevíme. Jisté je, že tenhle ropný med už nemohl mazat pěkně dlouho, a jak vypadal filtr, nechceme ani vědět.

Každopádně poučení pro vás – ani oleje longlife nejsou věčné.

Reklama

 

Zdroj: TDIforum

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Autosalon TV