Reklama
Archiv - Zprávy

Fordů GT vznikne jen hrstka a budou jen pro vyvolené

Příští rok si zájemci budou moci konečně koupit novu generaci supersportu Ford GT. Jenže jich rozhodně nebude jako rohlíků na krámě.
Zdroj: FORD

Ford GT se začne prodávat v roce 2016 jako model 2017 a bude opravdu výjimečný. A to tím, že nabídne vysoký výkon a perfektní jízdní zážitek, nehoráznou cenu a vznikne v malém množství. Už teď se z anonymních zdrojů proláklo, že jich Ford vyrobí jen 200 kusů. Pro Spojené státy jich bude určena hned celá polovina, pro Británii jen 20 kusů a na mnoho dalších zemí se ani nedostane.

Nová generace GT od Fordu navíc bude stižena downsizingem. Uprostřed vozu se bude vyjímat vidlicový šestiválec Eco Boost o objemu 3,5 l se dvěma turby a výkonem 441 kW. O to víc se ale ve srovnání s minulou generací vyšplhá cena nahoru. A to dramaticky, ze 150 tisíc na 400 tisíc dolarů.

Příští rok Ford oslaví 50. výročí legendárního vítězství prapůvodního Fordu GT v Le Mans, a nová generace GT má být tváří těchto oslav. Jenže přednostní právo zapsat se do pořadníku budou mít ti, kteří si koupili předchozí generaci GT nebo profláknutí sběratelé unikátních fordů. Takže taková nenápadná diskriminace. Ale to běžné smrtelníky jaksi pálit nebude…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV