Diskuze: Houbaři si z lesa mohou odvézt pokutu až 100 tisíc korun. Často se totiž dopouštějí přestupku
Nový příspěvek
Příspěvky
Zdeněk S. - 30.09.2025 17:31:31
Mám chatu u Sázavy jako několik dalších sousedů přístupnou po asi 3km lesní cestě. Majitel lesa nic nemá proti jejímu užívání chataři. Když cestu po kůrovcové těžbě zničili dřevorubci, majitel nám dovolil si na naše (!) náklady cestu opravit.
K007 - 23.09.2025 10:38:27
me jednou jeden zelenej kaspar zablokoval cestu a z auta vylez i s flintou. po chvili hadrkovani, kdy po me chtel obcanku a ja zase tu jeho sem mu rek, ze jestlize ihned nevypadne z meho pozemku, tak zavolam policii. omluvil se a zmizel
Tomáš - 22.09.2025 16:45:29
To jsou zase hloupé připomínky. Zákaz vjezdu na polní a lesní cesty byl už ve vyhlášce 99/1989.
To není žádná novinka
Petr - 20.09.2025 13:50:10
Být součástí EU znamená být za cokoliv pokutován.Kolikrát ani občan netuší co lze pokutovat.Neznalost neomlouvá!Ta pohoda jako před rokem 2000 už nikdy nebude.
Petr - 20.09.2025 06:46:33
To i za komoušů byl větší klid a v lese nikdo nebuzeroval
Milan - 19.09.2025 14:51:25
Toto se řeší a budou se dávat pokuty za stání auta, které nikomu nepřekáží. Nikomu ale nevadí, že lesáci totálně ničí svou těžkou technikou lesní cesty. Kolikrát jsou tak zničené, že se nedá jít po turistické stezce. To nikomu nevadí. Smutné.
PICHAV - 18.09.2025 14:57:01
JA MAM ELEKTRICKE TERENNI PORSCHE !!!! TO MUZE I DO LESA !!!! JEDNOU Z LESA K PORSCHE SA NESA !!!! A VIDIM JAK DAVAJI JINYM POKUTY !!!! TO SRDCE PLESA !!!! A ME NE !!!! JA MAM SRDCE KAMENE !!!! ELEKTRICKE
Petr - 18.09.2025 14:13:22
No jo, ale to aby člověk pořád hledal v katastru, když chce někam jet. Povrch cesty není určující (zpevněná/nezpevněná) a les taky nepoznáte. To je asi jak přednost zprava taky aby člověk před každou křižovatkou zkoumal status tě které "cesty"
Rudolf - 18.09.2025 12:43:28
auta v lese vzdy stali a stat vzdycky budou..to se nikdy nezmeni...nikdy
JinŠ - 18.09.2025 10:48:52
Antonin - 18.09.2025 10:23:55
Zákaz jízdy autem v lese dle mě platil už před 1989. Proč by měl být nutně zákaz vjezdu ? Je prostě obecná platnost, že do lesa se až na výjimky vjíždět nesmí.
Před každou křižovatkou máš taky zákaz stání ? Nemáš. A přesto v
auto1605@seznam.cz - 18.09.2025 10:35:55
Jen zákaz -rozkaz- jen blbosti tu už za komunizmu jich bylo méně
Antonin - 18.09.2025 10:23:55
Pokuta za stání na pokraji lesa ? Kdo tuto stupidnost, ne-li přímo prasárnu vymyslel ? Jestli nestojím za značkou zákaz vjezdu nebo stání, jestli nebráním vjezdu nebo výjezdu z lesa, jaký důvod jiný tady k pokutě je ? Nebo je toto jen ryze česká blbost ?
Frend - 18.09.2025 08:49:16
Úvod článku bych lehce pozměnil. Na sedadlo spolujezdce ukládám košík s nožíkem a jednou ročně z nostalgie vyrážím s dětma na houby. Přijíždím k lesu a kontroluji, jestli jsem se náhodou nespletl a neocitl se omylem před kauflandem. Znechucen se otáčím.
jirka - 18.09.2025 08:48:42
Pokuty, kontroly, pokuty, zákazy, pokuty, přestupky ... oblíbené téma našich pisálků. Sametová revoluce a vstup do EU přináší opravdové svobody!