Reklama

Tipy, jak připravit auto na zimu

Zdarma může být náhradní auto během servisu i uskladnění letních pneumatik na správném místě
Zdroj: Tiskový servis Direct pojišťovna

I když se to nyní podle slunečných a teplejších dnů nezdá, zimní období je za dveřmi. S jeho příchodem by měla být samozřejmostí i příprava vašeho auta. Připravili jsme si proto několik věcí, které byste před nástupem mrazivého počasí neměli opomenout.

Pořádný servis před zimou

Ještě než nastane zima, měly by vaše první kroky vést do servisu. Tam by se měli technici zaměřit na několik hlavních věcí, které mohou být během chladných měsíců problémem. Jde například o stav autobaterie, kontrolu a případně i výměnu oleje a sledovaní stavu dalších kapalin tak, aby odolaly mrazům. Bohužel, tento krok mnoho motoristů odkládá. Obvyklým důvodem je například to, že si nemohou dovolit být pár dní bez auta.

Řešení ale existuje – náhradní auto, které v určitých případech můžete získat zdarma. Například, pokud jste klientem Direct pojišťovny a využijete některý ze servisů Direct auto. „Klienti, kteří u nás mají autopojištění nebo pojištění majetku, odpovědnosti či podnikání, mohou využít Garanci mobility. To znamená, že jim dáme náhradní auto zdarma, pokud to jejich bude poškozené, porouchané nebo půjde o servisní prohlídku. Je to revoluční krok, podobnou službu nikdo jiný nenabízí,“ říká mluví Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Kvalitní pneumatiky jsou základ

Končící říjen ale znamená pro motoristy ještě jednu zásadní povinnost. Jde o výměnu letních pneumatik za zimní. S tím je spojené rozhodování o tom, jestli už vaše pneumatiky nejsou moc sjeté. Všichni motoristé pak řeší také to, kde vyměněná kola uskladnit.

U prvního z bodů pomůže jednoduchý trik s padesátikorunou. Strčte minci do drážky pneumatiky, pokud vidíte vnější bronzový pás, znamená to, že má vzorek méně než 4 milimetry. Je tedy čas na nákup nových plášťů. I uskladnění má své řešení a nemusíte mít právě prostorný sklep. Pomohou vám s ním přímo v pneuservisech. Někde můžete využít i akce, díky kterým za tuto službu nezaplatíte ani korunu navíc. V rámci zmiňovaného Direct auta tuto možnost letos nabízí jeho PitStopy.

„Každý, kdo se rozhodne přezouvat pneumatiky u nás, může využít uskladnění kol na rok zdarma. Vše je navíc jednoduché jako nákup v e-shopu. Termín si zarezervujete rychle a jednoduše online. V menu zakliknete, co potřebujete. V reálném čase víte, kolik služba stojí. Objednáte se, a pak už stačí jen přivézt auto. I samotná výměna je velmi rychlá. Nestojíte ve frontě. Nečekáte na žádné ručně vypsané účtenky. Zaplatíte kartou a doklady vám pošleme na e-mail,“ vysvětluje mluvčí Directu Maťašeje.
Autosalon TV