Reklama
Nová auta

České ženy vybraly své auto roku. Vítěz je z mužského pohledu velmi překvapivý

První ročník dámské soutěže potvrdil, že dámám záleží hlavně na designu. Bodovala SUV a stylovky

1. Range Rover Evoque

Zdroj: Land Rover

Range Rover Evoque si získal srdce porotkyň. Pomyslným jazýčkem na vahách se stal design. Jde o moderní, luxusní a výrazné SUV. Dokonalý a zajímavě zpracovaný je interiér, zároveň velmi prostorný a funkční. Ovládání vozu je intuitivní a snadné. Během jízdy nezaváhá na žádném jízdním povrchu a za každé situace se v něm cítíte bezpečně díky řadě špičkových bezpečnostních asistentů a vychytávek jako jsou například Clearsight Ground View nebo kamera ve zpětném zrcátku. Evoque není podle většiny porotkyň jen designově krásný, ale také praktický a plný užitečných řidičských pomocníků. Evoque je proto autem jejich srdce.
Reklama

2. Volvo S60 T6/T8 Twin Engine

Zdroj: Volvo

Tichý a praktický model pro pracující ženy a maminky, které potřebují elegantní, stylový vůz a zároveň praktický a bezpečný i pro své děti. Volvo S60 si porotkyně získalo svými jízdními vlastnosti a plug in hybridním pohonem s emisemi pod 50g/km, díky kterým je parkování v modrých zónách v Praze zdarma. Kladně porotkyně hodnotily příkladné chování v zatáčkách, bezpečnostní prvky, pohodlné sedačky. Jediná výtka směřovala ke kapacitě a praktičnosti kufru testovaného sedanu.
Reklama

3. Škoda Kamiq

Zdroj: Škoda

Porotkyně se při finálním hlasování shodly, že model Škoda Kamiq je pro ně vítězem hodnocení poměr cena/výkon. Z Kamiqu je perfektně vidět ven, všechny ovladače jsou krásně po ruce a logicky umístěné. Podvozek je velmi povedený a nabízí optimální komfort. Nechybí spousta praktických vychytávek jako je například bezdrátová nabíječka mobilu, ale také moderní infotainment a šikovní bezpečnostní asistenti. Tento kompaktní crossover je podle většiny porotkyň velmi dobrou a hlavně dostupnou volbou.
Reklama

4. Lexus UX

Zdroj: Lexus

Hybridní crossover LEXUS UX sbíral body svým provedením interiéru, pohodlím sedaček a kvalitními materiály. Ostatně tento model navrhla žena, konstruktérka Chika Kako. Porotkyně kladně hodnotily příjemné svezení a také logické ovládání infotainmentu, a to s ohledem na ženskou fyziognomii. Minusové body některých porotkyň Lexus UX získal za méně prostorný kufr a zvuk při vytáčení motoru například při předjíždění.
Reklama

5. MINI Cooper SE

Zdroj: Mini

MINI Cooper SE byl jediným zástupce čisté mobility, který porotkyně zvolily do finálové pětice. Ekologická, tichá jízda na elektřinu s reálným dojezdem 150 kilometrů porotkyně zaujala. MINI Cooper SE hodnotily porotkyně jako ideální auto do města, ať už kvůli jeho praktickým rozměrům, tak parkování pro elektromobily ve městě zdarma. Většina z nich si musela zvykat na specifika elektro jízdy, k níž patří promptní zrychlení, ale také razantní zpomalení při rekuperaci.
Reklama
Reklama
Autosalon TV