Reklama
Nová auta

Srovnání dne: Hyundai Bayon vs. Opel Crossland. Stylová SUV vhodná do městské džungle

Na délku měří zhruba 4,2 metru a v cenících jsou hodně blízko u sebe. Který je lepší volbou?

Co nejnižší cena: srovnání základních verzí

Zdroj: Ondřej Běhal

Základní cena hraje u každého modelu hlavně roli jakéhosi magnetu pro zákazníky, který je má přilákat k prodejci a ten se pak samozřejmě snaží, prodat jim něco dražšího. Podívejme se tedy trochu podrobněji, co v základní výbavě a se základním motorem získáte u Hyundaie Bayon a Opelu Crossland. Za Hyundai zaplatíte 349 990 Kč, opel je pak o 10 000 Kč dražší. Rozdíly v pořizovací ceně jsou tedy minimální.

Obě auta mají pod kapotou benzinový motor o objemu 1,2 litru s velmi podobným výkonem 83, resp. 84 koní a pětistupňovou převodovkou. Zatímco základní výbava u modelu Bayon se jmenuje Comfort a lze ji případně lehce rozšířit paketem Club, u opelu je k dispozici výbava Edition. Ta má velkou výhodou v tom, že na rozdíl od korejské značky umožňuje kombinaci se všemi pohonnými jednotkami, kterých je i o dvě více (turbodiesely 110 a 120 k)  než nabízí Bayon.

Záruka je u obou vozů pětiletá, což je také výrazné plus.

Volba rozumu: když hledáte nejlepší poměr ceny a hodnoty

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Z hlediska poměru vynaložených peněz a získané protihodnoty se chytrá volba většinou skrývá někde uprostřed ceníků jednotlivých modelů. Hyundai svou střední výbavu dokonce nazval Smart a přesně tu bychom doporučili v případě modelu Bayon ideálně v kombinaci s motorem 1.0 T-GDI (100 k) a 6stupňovou manuální převodovkou.

U opelu se střední stupeň výbavy jmenuje Elegance a kromě jiného ho lze zkombinovat s motorem 1.2 TURBO (110 k), který je sice v celé nabídce motorizací modelu Crossland druhý nejslabší, pro běžnou jízdu ale postačuje a hlavně se pohybuje v rozumných cenových mezích.

Oba takto naspecifikované modely pak přijdou na korunu stejně - opel nabídne výkonnější motor, byť dynamika obou aut je víceméně srovnatelná, hyundai má na oplátku zase o něco lepší standardní výbavu. Takže záleží na osobních preferencích více, než kdy jindy.

Když si mohu dopřát: nabídka z konce ceníků

Zdroj: Opel

I v segmentu malých SUV se najdou zákazníci, kteří sice nepotřebují velké auto, ale zato si rádi připlatí za komfort, bezpečnost i lepší motor. V případě modelu Bayon si tak movitější zákazník připlatí oproti základní verzi tučných 190 000 Kč, u opelu je to rovných 200 000 Kč. 

Protože Opel Crossland nabízí i turbodiesel, popř. automatickou převodovku, což jsou prvky, které u modelu bayon absentují, zrealizujeme naše srovnání nejvyšších výbav s nejvýkonnějším benzinovým motorem. V případě Opelu Crossland se jedná o 1.2 TURBO (130 k), Hyundai Bayon 1,0 T-GDI Mild Hybrid má výkon 120 k.

I zde má po motorické stránce navrch opel, ve výbavě je zase o něco štědřejší hyundai.
Reklama
Autosalon TV