Reklama
Nová auta

Podívejte se na škodovky, které v Česku nemůžete koupit. I kdybyste chtěli

Čínská kupé verze SUV Škoda Kodiaq označená GT by v Evropě konkurovala třeba BMW X4

Škoda Kodiaq GT, Čína

Vlajkovou lodí Škodovky v Číně je Kodiaq GT. První SUV-coupé značky je nabízeno výhradně na tomto trhu. Kromě klesající střechy ve stylu kupé jsou dominantními designovými prvky černě lemovaná maska chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami. Zadní části vozu dominuje reflexní pás, který se táhne pod nakládací hranou přes celou šířku vozu, a také černý difuzor.

Škoda Kodiaq, Čína

Zdroj: Škoda Auto.

Klasický Kodiaq se v Číně prodává také. Designově je stejný, nabízí se i s pohonem všech kol, ale bez možnosti volby dynamického podvozku. Z motorů se nabízejí jen benzinové 2,0 TSI 137 kW a 162 kW. Ty jsou shodné s nabídkou motorů pro Kodiaq GT.
Reklama

Škoda Karoq, Čína

Čínská Škoda Karoq se od té evropské liší zejména délkou. Měří o pět centimetrů více. Také rozvor je prodloužený o stejnou hodnotu. Karoq pro čínský trh má více chromování než český model a jen benzinové motory. V čínském konfigurátoru si na rozdíl od evropského nemůže zákazník zvolit dynamický podvozek.
Reklama

Škoda Yeti, Čína

Zdroj: Škoda Auto

Přestože se už nevyrábí, čínští dealeři stále doprodávají i model Yeti. Oproti původní evropské verzi je o 52 mm delší a má větší zavazadlový prostor. V nabídce jsou ale poslední skladové vozy, stejně jako v případě modelu Fabia. Naopak pokračuje výroba a prodej modelů Rapid a Rapid Spaceback, které jsou téměř shodné s evropskými variantami, liší se především v nabídce motorů.

Škoda Kamiq, Čína

Zdroj: Škoda Auto

Třetího SUV na trhu se letos dočkají i čeští zákazníci. V Číně se model pod názvem Škoda Kamiq představil už loni. Jde ale o výrazně odlišná auta.

Čínský Kamiq má jinou masku chladiče a také je delší (4390 mm proti 4241 mm u evropského modelu). Asijské SUV rovněž nestojí na moderní platformě MQB, ale na starší, která se používala například dříve v Octavii.
Reklama

Škoda Superb, Čína

Zatímco dříve se škodovky v Číně jmenovaly jinak než v Evropě (například Superb byl nejprve Haorui a poté Supai, Octavia zase Ming Rui), dnes nesou shodné označení. Změny jsou ale v technice. Například čínský Superb je kvůli nastavení podvozku o 21 mm vyšší než evropská specifikace, v interiéru je mnohem víc chromových dekorativních prvků. V Číně se nenabízí pohon všech kol a k dispozici jsou pouze benzinové motory – konkrétně u Superbu 1.4 TSI a 2.0 TSI.

Zajímavé je, že aktuální facelift Škody Superb pro Česko, který se teprve začne prodávat, se zejména na přídi inspiroval čínským superbem.
Reklama

Škoda Octavia, Čína

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Autosalon

Zepředu je čínská Octavia liftback stejná jako ta evropská, ale liší se vzadu. Pro Čínu byl vytvořen zcela nový design zádě s širokými lampami ve stylu většího Superbu. Čínská Octavia Combi má vzadu světla, která známe z Evropy, ale zase se standardně prodává s plastovými lemy kolem blatníků a dalšími doplňky ve stylu Octavie Scout. Stejně jako u Superbu je v kabině víc chromových ozdobných prvků a motorizace jsou také výhradně benzinové - 1.2 TSI, 1.4 TSI a 1.6 MPI o výkonech od 81 do 110 kW.
Reklama

Škoda Rapid, Indie

Zdroj: Škoda Auto

Rapid je v Evropě minulostí, nahradila ho Scala. Ale na jiných trzích si ho zákazníci můžou dál koupit. Například v Indii nadále výroba verze sedan pokračuje, konkrétně s motory 1.5 TDI 81 kW, 1.6 benzín 77 kW. Indický Rapid nemá s tím evropským moc společného. Jde o sedan bez výklopných pátých dveří postavený na základech Volkswagenu Polo sedan.

S jinými motory se v Indii prodává také Octavia, konkrétně jde o pohonné jednotky 1.4 TSI 110 kW, 1.8 TSI 132 kW a 2.0 TDI 105 kW.

Škoda Rapid, Rusko

Zdroj: Škoda Auto

S karoserií liftback pokračuje výroba Rapid v Rusku. Prodává se tam podobně jako v Indii s jinými agregáty stejně jako modely Octavia nebo Kodiaq. U Octavie je například nejprodávanější benzinový motor bez turba 1.6 MPI.
Reklama
Autosalon TV