Reklama
Nová auta

Čím nahradit Škodu Fabia Combi, až odjede do důchodu? Vybrali jsme pět rozumných alternativ

Poohlédli jsme se u Dacie, Hyundai nebo Fiatu. Za cenu Fabie seženete pět praktických aut

Dacia Logan od 304 900 Kč

Zdroj: Bart Běhal

„Děláte si z nás legraci,“ rozčiluje se neinformovaný čtenář. Jak si můžeme dovolit hned jako první alternativu Škody Fabia Combi nabídnout rumunský sedan Dacia Logan? Jenže Logan je přesně takový, jaký si ho přejí mnozí ti, kteří se dnes rozhodují pro Fabii Combi. Za velmi nízké peníze nabídne obrovskou praktičnost. Díky tříprostorové karoserii má mamutí kufr o objemu 628 litrů. Sice kvůli svému tvaru nepomůže při stěhování velkých kusů nábytku, ale opravdu něco takového potřebujete?

Dacia Logan je také levnější než Škoda Fabia Combi. Začíná na ceně 304 900 korun v základní výbavě Essential. Pohání ji benzinový tříválec 1.0 TCe o výkonu 67 kW. To je jen o 3 kW méně než má Fabia. A kromě toho umí konzumovat LPG! Mimochodem, právě teď je vůz v akci a prodává se za 301 900 korun ve výbavě Comfort s manuální klimatizací či 8“ dotykovou obrazovkou zábavního systému. Je nutné využít financování.

Hyundai i30 kombi od 364 990 Kč

Zdroj: Bart Běhal

Je pravděpodobné, že po odchodu Škody Fabia se stane Hyundai i30 nejlevnějším kombi na českém trhu. Vzhledem k tomu, že jde už o vůz nižší střední třídy, nabízí větší zavazadlový prostor než česká legenda. Dovnitř se má vejít 602 litrů. To je za cenu začínající na částce 364 990 korun ve výbavě Start dobrá nabídka. Jako základní slouží benzinový motor 1.5 CVVT o výkonu 81 kW, což je o 11 kW víc než u Fabie. Přeplňované turbo 1.0 T-GDI o síle 88 kW vyjde nejméně na 384 990 korun, tedy na méně než Fabia Combi v top výbavě Black.

Fiat Tipo Kombi od 375 400 Kč

Zdroj: Fiat

Fiat Tipo Kombi by se objevil v našem výběru před Hyundai i30. Ještě donedávna se totiž prodával od 339 900 korun. Nyní je už ale na českém trhu k mání jeho verze po faceliftu. A ta začíná s cenou mnohem výš, konkrétně za něj zaplatíte minimálně 374 900 korun. To je ale pořád o 10 tisíc korun méně než za Fabii Combi Black. Tipo za to nabízí tříválec 1.0 Firefly o výkonu 74 kW (o 4 kW více než Fabia). Navíc je jeho základní objem kufru 550 litrů, tedy o 20 více než u českého vozu.

Dacia Lodgy od 381 900 Kč

Zdroj: Ondřej Běhal

Pojďme se ještě na moment vrátit k rumunské automobilce. Pokud byl maximální prostor za co nejnižší peníze tím, co jste u Fabie Combi hledali, pak je zajímavou volbou Dacia Lodgy. Kompaktní MPV je sice taková kostka na kolech, ale prostor, na kterém stojí, využívá do posledního milimetru. Výsledkem je neuvěřitelná vzdušnost kabiny, možnost instalace třetí řady sedadel a také schopnost přestěhovat menší byt na několik otočení. Základní kapacita kufru je neuvěřitelných 827 litrů, po složení zadních sedadel pak 2617 litrů.

Unikem je fakt, že se Dacia Lodgy za základní cenu 381 900 korun ve výbavě Comfort nabízí s naftovým motorem. Jde o jednotku 1.5 Blue dCi o výkonu 70 kW, tedy stejném jaký má český vůz s benzinovým tříválcovým turbem. Auto je o tři tisíce korun levnější než Fabia Combi Black. Výhodné může být pro větší roční nájezd i proto, že nafta je u čerpacích stanic nyní výrazně levnější než benzin.

Kia Ceed SW od 399 980 Kč

Zdroj: Ondřej Běhal

S odřenýma ušima, ale dostala se sem. Kia Ceed SW je jediné auto dnešního výběru, které je dražší než současná Škoda Fabia Combi. Začíná totiž na ceně 399 980 korun, která platí pro jednotku 1.0 T-GDI o výkonu 74 kW (o 4 kW víc než Fabia) s výbavou Comfort. Korejské auto je tedy o 15 tisíc korun dražší než české, ale alespoň patří do nižší střední třídy. Základní objem kufru 625 litrů je pak vynikající náplastí za vyšší pořizovací cenu. Bez pěti je totiž o sto litrů větší než u Fabie.
Reklama
Autosalon TV