Reklama

Diskuze: Test 1,5metrového odstupu v praxi: řidiči autobusů si ho sami vyzkoušeli. Raději seskočili z kola

Nový příspěvek

Příspěvky

Pavel - 13.10.2021 16:29:12
Kde jste to video našly. To není z naší republiky. Srandu si dělejte z plastelíny a ne z nás lidi. Pane redaktorem jak hluboko jste klesl.
Pavel Češka - 13.10.2021 16:47:06
hlavně je z videa patrné, že tento nový český zákon dodaný panem Dolínkem není z jeho hlavy, ale převzatá hovadina z venku...
Reklama
Krop79 - 13.10.2021 17:23:31
A to vážně ještě nikoho nenapadlo, že cyklisti na silnice první třídy nepatří?! K čemu je 1,5 metru odstup na úseku s rychlostí 90 km/h i na jiných silnicích, když se tam sotva vyhnou dva osobáky. A o stavu krajnic, kdy cyklista jede metr od krajnice....
SmV - 13.10.2021 18:04:43
Co největší odstup od cyklistů a zpomalení jízdy je jediný možný způsob jak se na silnicích nepozabijíme. Jako cyklista a řidič autobusu to jedině vítám. Lidi jestli se chcete domů vrátit živí a zdraví tak není jiná možnost. Jezděte ohleduplně. ?
Zdeněk - 13.10.2021 19:32:15
Nás v autoškole učili v r. 1974, že kolo se předlíždí ve vzdálenosti 100 cm + rychlost v km/h. Tzn. při padesátce je to 150cm, při stovce rovné dva metry a fungovalo to i jako nepsaný paragraf zcela logicky dobře.
Frend - 13.10.2021 20:15:49
Diskuze o ničem. Hájíte se a argumentujete zaručenými fakty. Jediný fakt ovšem spočívá v tom, že vzdálenost 1,5m od cyklisty by měli řidiči dodržovat tak jaksi automaticky bez zákona. Jako řidič a cyklista tuto vzdálenost ctím již mnoho let.
Reklama
Petr Schönack - 13.10.2021 20:31:35
Normálně uvažující řidič na tohle nepotřebuje vyhlášku. Přijde mi logické, že neprojedu kilem kolem cyklisty nebo chodce abych ho plácnul zrcátkem po zadku. Pokud to má někdo jinak, ať se nad sebou zamyslí. A bezohlední cyklisté také.
Jan - 13.10.2021 20:39:19
Sice taky udrzuji rezervu, ale jaký amatér pisálek píše takový odpad jakým je tento článek, utekl jeden řidič někde na srazu opilých řidičů v Ugandě kde ještě nemají metr a k tomu všemu autobus jede ještě půl metru za čárou a troubí...To se šíří ze Seznam
marten - 13.10.2021 21:28:18
bezpečni je jezdit po chodniku nebo mimo vozovku i když třeba to nikde nejde ale tam kde to jde tak volim cestu po chodniku či les . pač svy děti taky hned nepustite na silnice mezi šilence ale budete je učit jezdit po chodniku kde ten chodnik je vic BZ
dfsekjunu - 13.10.2021 22:09:46
Taky je rozdil i v tom jestli cyklista jede nebo takto stoji na mistě
Reklama
Martin - 14.10.2021 07:39:46
me se to libi. onehda jela rodinka na kole do kopce, za ni se plouzil autobus ktery z pochopitelnych duvodu se nechystal je predjet, no a za nima ja se sanitkou. ten kopec mel snad tri kilometry a cela ta anabaze trvala 35minut.
Martin - 14.10.2021 07:40:02
me se to libi. onehda jela rodinka na kole do kopce, za ni se plouzil autobus ktery z pochopitelnych duvodu se nechystal je predjet, no a za nima ja se sanitkou. ten kopec mel snad tri kilometry a cela ta anabaze trvala 35minut.
Honza - 14.10.2021 08:15:41
Bože to je blbost...
Jiří - 14.10.2021 11:39:00
To jste na tu akci jeli až do Mexika?
pavel - 14.10.2021 11:39:15
to je ukazka toho kam za 30 let dospelo lidstvo , hlavne mlada generace, pytel cementu nema 50 kilo jako za nas a uz neumi ani na kole
Marek - 14.10.2021 13:15:01
Stačí pouze trošku té slušné lidské ohleduplnosti ke všem ostatním účastníkům silničního provozu. Řidiči jde o vteřiny a chodci či cyklistovi jde o zdravý a život. Nikde není psáno že řidič motorového vozidla je bohem ...
petr - 14.10.2021 14:18:43
jo tohle uzákoní ale aby na těch kolech museli svítit to ne jen si vjedte ze slunce do lesa ty pitomci na kolech v tmavých hadrech není vubec vidět mely by mít reflexní prvky a svítit a to že jezdí vedle sebe vubec nekomentuji .
Jozef - 14.10.2021 14:49:52
paní redaktorko vetší kravinu byjste tam nenašla?
Tomáš - 14.10.2021 14:56:59
Silnice se nestaveji pro cyklisty...je skvely jak v provozu se neumeji sami chovat, vcera mi vletela pred auto babizna na kruhaci mela jedine stesti, ze za mnou nebylo nalepene jine auto a ja mohl dupnout na brzdy...a to neni jediny pripad...
Řidič dpo - 14.10.2021 15:54:11
Není to špatný nápad kdyby lidi a hlavně řidiči nebyli hovada tak to není nutné ale ruku na srce kdo je ve větším nebezpečí řidič na čtyř kolech nebo na dvou a ano cyklista je řidič je nutné dělat více cyklostezek a vyhrazených pruhu nic víc.
def - 14.10.2021 16:08:16
Cyklostezky (byť se spoustou výhrad), jsou správná cesta, cyklisti s auty od určité rychlosti a hustoty provozu nejsou kompatibilní. Cyklopruhy jsou zhodvadilost, ani rozumní cyklisti v nich nejezdí.
Japan - 14.10.2021 17:52:25
Na silnice 1 třídy by cyklisté měli mít vjezd zakázaný, cyklisté by měli ze zákona dodržovat předpisy : a) svíti b) jezdit v reflexních oblecích c) jezdit maximálně 50 cm od krajnice a jen za sebou. Policie by měla cyklisty tvrdě pokutovat
Jirka - 14.10.2021 21:35:44
Jak to tu pročítám, tak bych se vsadil, že tu snad nikdo nejezdí na kole. To je pak diskuze k ničemu. Pozemní komunikace není jen pro auta a cyklista jedoucí do nějakého cíle, jistě nebude jezdit po lesních stezkách, aby vám motoristů laskavě nepřekážel !
Jirka - 14.10.2021 21:39:52
Vzkaz pro JAPANA ! Jel jsi někdy na kole ? Víš jak vypadají krajnice v ČR ? To myslíš vážně, že cyklista má jezdit do 50 cm od krajnice ?? Se projeď na kole a ukaž nám to !!
Markéta - 14.10.2021 22:26:39
Nechápu, proč cyklisté netrvají na bezpečných stezkách mimo silnice a chodníky. Ty přece nemusí vést souběžně se silnicí, kde navíc dýchají výfukové zplodiny.
Milda - 14.10.2021 22:34:01
Celé to je postavené na hlavu. U nás cyklista nedodržuje vůbec nic. Přednost na hlavní, jednosměrka, potkáte je i na dálnici, protože jim zbourali most. Asi vrchol blbosti je však pruh pro cyklisty a na něm každých deset metrů kanál. takže cyklista chvíli
Milda - 14.10.2021 22:36:28
je ve svém pruhu a pak náhle ( bez znamení) vybočí. Autobus uhnout nemá kam ( vozovka je úzká) a když zabrzdí, tak pomlátí lidi ve voze. Možná by se měla vyhradit jedna silnice pro kolaře a druhá pro auta
milanmid - 15.10.2021 10:31:57
Tak až to dají pro kamiony ane pro osobni auto které jede 50 km hod !!!Kamion zamává pěkně i osobním autem jako je superb
Honza - 16.10.2021 21:21:00
Za těžké prachy se vybudovalo obrovské množství cyklostezek, které se nepoužívají, protože se jen několik metrů od nich nesmyslně budují na silnicích pruhy pro cyklisty.
Honza - 16.10.2021 21:22:38
Řešení problému je velmi jednoduché, cyklisty, koloběžkáře, skateboardisty nechat jezdit v prostorech tomu určených, nikoli na silnici, která je určena pro provoz motorových vozidel.
Honza - 16.10.2021 21:25:11
V současné době je to tak, že tihle cyklisté (atd.) jezdí kdekoli je napadne, střídají chodník, silnici, přechod, atd.. a nikdo je za to netrestá, protože je daleko jednodušší ********* někoho, kdo je povinen mít u sebe doklady.
Viktor Němeček - 17.10.2021 14:34:20
Jsem pro zákaz cyklistů nejenom na dálnici, ale i na silnicích I.tř... za desítky miliard tu mají postaveno pouze v ČR na 60 000Km cyklotras!!! Tak co se ty ****** pořád serou na silnice? A ještě si vydupávají nesmyslné a nedodržitelné pravidla?
Reklama
Autosalon TV