Reklama
Bonusy k TV pořadu

Jak mě Volkswagen Golf Variant nechal v klidu nasnídat

Tak trochu jiný pohled do světa testování aut, aneb milý příběh o kouzelném tlačítku
Zdroj: Autosalon.tv

Natáčení jednotlivých reportáží pro televizní Autosalon.tv je náročná disciplína. Jasně, můžete namítat, že nemáme zodpovědnost jako lékaři, nemusíme mít kondičku jako trenéři a už vůbec nemáme zodpovědnost za přepravu tisíců lidí. To všechno je pravda.

Na druhou stranu natáčení jednoho testu je minimálně záležitost celého dne. Ne celého dne, kdy v klidu přijdete ráno do práce, dáte si kafíčko, poklábosíte, něco uděláte, pak si dáte pauzu na oběd, chvilku koukáte do blba na poradě a jdete domů. Je to zápřah od svítání až do setmění. A to není přirovnání, ale fakt, protože pro natáčení potřebujete denní světlo.

Nezávislé topení k nezaplacení

Scházíme se s kameramanem brzy většinou kdesi daleko od lidí mezi poli, abychom měli klid na práci a hezké pozadí. Auto se předtím ještě musí umýt, protože i po cestě na plac se zašpiní a zapráší. Pak už začíná naše tradiční rutina nekonečného množství záběrů, komentářů a přesouvání, praní se se světlem a slunečními paprsky.

Na konci dne končíme vyčerpaní a jedeme se ohřát na nejbližší benzínku pro kafe, nebo rovnou domů. Zvlášť v zimních měsících je každá hodina dobrá. A přesně v těch měsících oceníte, že dostanete na testování auto, které má nezávislé topení.

Tím, že se ráno perete s každou minutou od vstávání po odjezd (chápu, my ženy to máme ještě horší), těch několik minut, kdy můžete jen zmáčknout kouzelné tlačítko a sledovat za oknem, jak auto samo rozmrzá a vy se zatím zásobujete energií u snídaně na celý den, protože víte, že se hned tak do tepla a k jídlu nedostanete, je k nezaplacení. Celá tahle stať není o tom, jak máme tvrdý chleba nebo rohlík, ale že ten, kdo vymyslel nezávislé topení, byl vážně machr. Žádné škrabky, žádné drkotání zuby a držení volantu v rukavicích, žádné chození pozdě do práce.

Ještě víc oceňuju fakt, že když už máte auto, které zrovna jako Golf Variant nezávislé topení nemá, můžete si ho nechat namontovat dodatečně. Cena je sice astronomická, ale to je stejné u nových i starších aut.

Maličkosti, které pomáhají sníst v klidu snídani

Mimochodem Golf Variant má několik dalších příjemných funkcí spojených s klimatizací a topením. Například sám dokáže vyčíst z okolní teploty, jestli je záhodno zapnout automaticky při startu vyhřívání sedaček a volantu. Za mě skvělá jsou i tlačítka pro nás, blondýny: „volný výhled“, „zahřát nohy“, „zahřát ruce“ nebo „čerstvý vzduch.
Jednoduché ale účinné, když řídíte. Při testování aut už je klimatizace většinou rutina - přehledná, nepřehledná, dostatečná, špatně ovladatelná a podobně. Takové maličkosti, za které si člověk pochopitelně připlácí, jsou ale milým zpestřením. Navíc někomu můžou v budoucnu pomoci, aby nepřišel pozdě do práce, nebo si v klidu snědl snídani.
Reklama

Diskuze

Hynek - 21.03.2021 15:19:24
Dobrý den, asi 9 x zmíněný výraz "teplý" (teplý golfský proud) už bylo moc.Nemusí se za každou cenu dělat vtip. Když si zadáte do konfigurace Octavii a Golf s tímto motorem, manuálem, výbavou, tak jsou ceny podobné. Golf má ale víceprvkovou zadní nápravu.

Srovnání VW Golf GTE vs. 2.0 TDI: Oba dokáží stlačit spotřebu na minimum, ale každý na to jde jinak

Wolfsburgský bestseller nabízí verzí jako smetí, ale jen hrstka z nich zvládne jezdit pod 3 l/100 km
26.01.2021 19:06
|
0
Reklama

Některé značky prodaly v listopadu navzdory lockdownu víc aut než loni. Například VW díky Golfu

Český trh v listopadu celkově pokračoval v poklesu. Řada importérů ale téměř zázračně ožila
06.12.2020 08:08
|
0

VW Golf rozšiřuje nabídku variant o tradiční verzi Alltrack. Bude k mání i se silným dieselem z GTD

Díky existenci modelu ID.3 nebo hybridních Golfů mohou zákazníci dostat i plnotučný nafťák
10.11.2020 11:03
|
0

Nový Opel Mokka: Odpružení testujeme hlasem

Na kameru se nám někdy nepodaří zachytit všechny pocity z jízdy s autem. Zkusila jsem to tedy jinak
12.05.2021 10:11
|
1

Technologie ze sluchátek umí filtrovat parazitní zvuky v interiéru auta. A pomáhá poslechu hudby

Jaguar vybavil rodinné SUV F-Pace systémem, který pomáhá hudbě i kondici řidiče
07.05.2021 11:24
|
1
Reklama

Sluší Vitaře barevná limitovaná edice Style, nebo u Suzuki přestřelili?

Jak by to vypadalo, kdyby se stejně jako nová Vitara, oblékl někdo z vašeho okolí?
21.04.2021 13:51
|
0

Zkoušeli jsme v novém Fiatu 500e vypnout airbag spolujezdce. Je i není to hračka

Snažili jsme se odpovědět na otázku, kterou si pokládá rodič každého malého dítěte
31.03.2021 19:50
|
0
Reklama
Autosalon TV