Reklama
Autopunk

Rozbité okénko a zrcátko za statisíce korun. Vandal poničil zaparkované lambo v limitované edici

Poškozen byl speciální model Lamborghini Aventador SVJ, který vzniká v omezeném počtu 900 kusů
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky/Facebook

Vlastnit nějaké vpravdě jedinečné a drahé auto má mnoho výhod, ale také nevýhod. Mezi ty mínusy rozhodně patří fakt, že auto je vždy a všude vidět, nikdy nesplyne s davem a nikdo jej nepřehlédne. V případě některých supersportů ani nepřeslechne. Pak se majitelé takových aut ale musí připravit i na negativní reakce ostatních lidí, přičemž některé je mohou stát dost peněz. Své už o tom ví majitel slovenského Lamborghini Aventador SVJ, na kterém se v noci z neděle na pondělí vyřádil vandal.

U běžného aventadoru by oprava stála 155 tisíc

Případ se stal v Bratislavě, konkrétně na Rybném náměstí. Majitel auto řádně zaparkoval na parkovišti a odešel. Jenomže než se k autu vrátil, stihl někdo zničit boční okno a zpětné zrcátko ze strany řidiče. Slovenská policie zatím neví, kdo a proč to udělal. Ale na svém facebooku, kde také zveřejnila fotku z místa, nadhodila otázku, jestli jde o závist nebo vyřizování účtů.

Ať už to bylo jakkoliv, jisté je to, že oprava rozhodně nebude levná. Dle informací z českého zastoupení značky Lamborghini by u nás taková oprava u modelu Aventador vyšla na 155 000 Kč včetně DPH. Je ale pravděpodobné, že u verze SVJ bude oprava, třeba kvůli jinak tvarovanému karbonovému zpětnému zrcátku, o něco dražší. V celkové sumě to ale budou drobné.

Majiteli by tento problém vyřešilo havarijní pojištění s připlacenou pojistkou na vandalismus. Je ovšem otázkou, jestli ji má. Pokud ne a policie viníka nenajde, půjde oprava z jeho kapsy.
Reklama

Speciální edice

Už samotné Lamborghini Aventador je italským supersportem se vším, co k tomu patří. Ovšem verze SVJ, tedy Superveloce Jota, je mimo jiné oficiálně nejrychlejší produkční vůz na slavném okruhu Nürburgring. V roce 2018, kdy bylo SVJ uvedeno na trh, tam testovací jezdec zajel čas 6 minut a 44,97 sekundy, čímž z vrcholu sesadil Porsche 911 GT2 RS s časem 6 minut a 47,3 sekundy. Onboard záznam rekordní jízdy Aventadoru SVJ ze Zeleného pekla si můžete prohlédnout níže. 
Zdroj: Lamborghini
Rekordní jízda Lamborghini Aventador SVJ na Nürburgringu.

Krasavec, co má 770 koní

Lamborghini Aventador SVJ pohání V12 o objemu 6,5 litru, který je naladěn na výkon 770 koní a točivý moment 720 Nm. Italští inženýři si u této verze auta výrazně pohráli s hmotností, která je ve výsledku jen 1525 kilogramů. Z klidu na 100 km/h umí SVJ vystřelit za 2,8 sekundy a na 200 km/h to zabere jen 8,6 sekundy. Maximální rychlost se pak zastaví až na hodnotě 350 km/h.

Lamborghini dá vzniknout jen 900 kusům tohoto jedinečného auta. Cena nového vozu se pohybuje okolo devíti milionů korun bez daně. Dnes se dá SVJ sehnat i jako ojeté, ale to neznamená, že by snad byly ceny nižší. Právě naopak. Jeden tento model je na prodej třeba v Německu a to za 649 990 eur, tedy asi 17 milionů korun. Další ojetý kus je v nabídce na jamesedition.com, kde raději cenu ani neuvádí. Prozradí ji jen na dotaz vážného zájemce. Jiný kus je inzerován v Bruselu a jeho cena je 539 000 eur, tedy asi 14 milionů. Jak vidno, takto speciální auta se rozhodně vyplatí kupovat přímo od výrobce. Pak už jejich hodnota jen stoupá. To hlavně z důvodu, že na nové auto se dlouho čeká.

Na českém zastoupení značky nám vysvětlili, že ještě pár kusů z této omezené série je k dispozici i jako zcela nových, ale případný zákazník si musí i rok a půl počkat. A kdo čekat nechce, si musí připlatit, a navíc pořídit ojetinu. Nutno ale dodat, že pojem "ojeté" u tohoto modelu většinou znamená maximálně 500 kilometrů na počítadle. 

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Další supersport na odpis. Řidič v Kladně neudržel na silnici Dodge Viper. Odešel po svých

Podle prvních odhadů může za nehodu, která se stala na rovné a široké silnici, nepozornost
11.05.2020 17:49
|
6
Reklama

Formuli od Lamborghini pohání hybridní ústrojí s výkonem 808 koní. Řídit ji můžete z pohodlí domova

Lambo V12 Vision Gran Turismo od italské značky je virtuální koncept určený výhradně pro videohru
05.03.2020 15:44
|
0

Dva paradoxy Lamborghini Urus: Podlehli trendu SUV, ale když má úspěch, tak brzdí jeho výrobu

Italský býk se přidává mezi exkluzivní značky, které kromě supersportů nabízí i poloterénní vozy
23.01.2020 19:55
|
0

Retro: Škoda Tudor z roku 2002 měla všechno, na sériovou výrobu to ale nestačilo. Vznikla jediná

Prvnímu novodobému Superbu s karosérií kupé wolfsburské sudičky nedopřály dospět
15.06.2024 10:07
|
3

Retro: Zachovalá Jawa Pionýr dnes stojí nesmysl. Kdysi to byl nejrozšířenější dopravní prostředek

Malá padesátka od Jawy bývala snem mladých kluků několika generací. Její kult trvá dodnes
08.06.2024 09:54
|
16
Reklama

Retro: Karosa Š 11 byla nástupkyní kulatého RTO a předvojem hranaté řady 700. Jezdila i v Mongolsku

V polovině 60. let přinesla „ešema“ či „ešela“ na československé silnice novou kulturu cestování
25.05.2024 09:18
|
4

Nová generace čtyřkolek CFMOTO nastavuje měřítka třídy. Velkolepá evropská premiéra se konala v Brně

Novinky CFORCE 850 Touring a CFORCE 1000 Touring jsme otestovali v extrémním terénu i na silnici
20.05.2024 10:09
|
2
Reklama
Autosalon TV