Reklama
Autopunk

Drifter se starším BMW poničil na parkovišti několik aut. Po zveřejnění videa se raději přihlásil

K řízenému smyku se ke své smůle vybral místo s kamínky a kamerou, která jeho jízdu zachytila
Zdroj: Se svolením Motokáry Hořovice

Říká se, že jakmile poprvé nasněží, je možno v příkopech podél cest potkat zapadaná starší BMW, jejichž majitelé se rozhodli vyzkoušet svoje zadokolky ve stylu „dveřmi napřed“ a nepovedlo se jim to. Jak ale ukazuje video z Hořovic, nemusí nasněžit, aby se jeden z majitelů BMW rozhodl vyzkoušet si driftování. Jenomže si k tomu vybral úplně špatné místo a svým jednáním poničil hned několik poblíž zaparkovaných aut.

Kameře neujel

Záznam jeho počínání zveřejnil majitel parkoviště, které patří k areálu Motokár Hořovice. Zároveň jej ale předal policii, protože řidič auta při svém sklouznutí pneumatikami rozházel kamínky, které poškodily několik kolem zaparkovaných aut. Miloš David z Motokár Hořovice nám k tomu řekl: „Odlétající kamínky poničily vozidla našich klientů a ti nás proto poprosili o pomoc zveřejněním videa.“ A pomohlo to!

Jak nás informoval pan David, řidič auta se po zveřejnění videa ozval a celý případ je tedy v řešení Policie ČR. Obdobný případ se v Hořovicích přitom nestal poprvé. „Toto je jeden z důvodů, proč jsme nechali na parkoviště nainstalovat kameru, protože se to párkrát za sezonu stane. Když jsme dříve neměli kamerové záznamy, nemohli jsme to řešit. Toto je první incident, kdy jsme měli záběry a použili je. A vždy, když se na parkovišti něco takového stane, tak to tak budeme dělat stejně,“ řekl nám Miloš David a dodal, že je to s posvěcením policie.

Reklama

Policie má s driftery své zkušenosti

Posledních několik zim se policisté, především v horských oblastech, s driftery setkávají celkem pravidelně. Žádná radostná setkání to ale nejsou. Například Vojtěch Robovský, tiskový mluvčí liberecké policie k tomu před časem řekl: „Hazardující drifteři, od těch skutečných okruhových profesionálů, využívají ke své kratochvíli běžné komunikace, a to aniž by si uvědomili, že se dopouštějí hned několika přestupků na úseku dopravy. Nerespektují jízdu v jízdních pruzích a přejíždějí do protisměru, ignorují dopravní značení, ohrožují ostatní účastníky silničního provozu a nechovají se k nim ohleduplně a ukázněně.“

Dále zmínil často žalostný technický stav jejich aut: „Velmi často ke své zálibě užívají také vozy, jejichž technický stav není vyhovující pro provoz na pozemních komunikacích. Zásah do technického stavu vozu je mnohdy natolik razantní, že policisté mohou přistoupit k institutu omezení technické způsobilosti vozidla. Porušením zákonných rámců může být řidičům kromě vyřešení přestupků blokově v příkazním řízení také odebrán řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení motorových vozidel,“ dodal.


Diskuze

František - 30.09.2021 16:13:57
No, nic ve zlém, chápu majitele, rozumím. Ale z kamerového záznamu mohl "možná" poškodit několika sekanečky lak na tom černém voze na záběru vpravo. A to ještě kdoví jestli. Takže bych to neviděl jako sodomu a gomoru. Tady zase vzniká hon na čarodějnice.
Jan s BMW - 30.09.2021 16:56:33
Nejhorší, že to člověka za volantem ani nenapadne, že by kamínkem něco trefil... Dobré vědět, beru si jeho zkušenost k srdci.

Drifting, kdo ukočíruje tahač Scania, jak frčí elektroojetiny...Aneb Formentor, LEAF a BMW i3 v akci

K tomu testy Renault Arkana a Triumphu Rocket 3 R. Už ve středu v premiéře na Prima COOL
28.09.2021 13:16
|
0
Reklama

Audi RS3 je jako auto z jiného světa: benzinový pětiválec emisím navzdory a režim pro driftování

Jeden se až diví, že něco takového dnes vůbec vzniklo - po tomhle modelu se jen zapráší.
20.07.2021 10:13
|
0

Drifty a pálení pneumatik mají podle Toyoty pomoci s bezpečností na silnicích

Auta se podle japonské značky mohou připravit na nenadálé situace a některé řidičské chyby
29.01.2021 11:57
|
3

Majitelé naftových aut skupují AdBlue ve velkém. Ministerstvo si chce udělat zásoby

Poptávka po močovině vzrostla i o 100 procent. Cena stoupá, někde už hlásí vyprodáno
22.10.2021 11:20
|
0

Vyhrazené pruhy pro cyklisty jsou pomocí i pro řidiče. Nemusí řešit žádný bezpečný odstup

Pokud je na silnici vyznačen cyklistický pruh, mění se předjíždění na míjení
22.10.2021 07:53
|
2
Reklama

V Praze měří rychlost přes 100 kamer. Jedna z nich hlídá přestupek, který policie nevidí

Okamžitá i průměrná rychlost nebo jízda na červenou. Kamery ale zjišťují i další chyby řidičů
21.10.2021 18:45
|
5

Důchodce za volantem bojoval s mouchou. Vyhrála, auto skončilo ve škarpě a muž v nemocnici

Řidič způsobil škodu za desítky tisíc korun. Naštěstí s sebou „nevzal“ jiného účastníka provozu
21.10.2021 09:28
|
0
Reklama
Autosalon TV