Reklama
Archiv - Zprávy

Zimní tip pro dobrodruhy: Lyžovačka, co končí v jezeře

Co takhle jít na hotelovou snídani s lyžemi na nohou, po ní vyskočit od stolu a frčet po sjezdovce, která má konec na zamrzlém jezeře? Kde si podobnou ulítlost dopřát? V Makedonii u horské nádrže Mavrovo.
Zdroj: Autosalon

Kdo nebyl v Mavrovu, nebyl v Makedonii

Mavrovo není přírodním jezerem, nýbrž přehradou. Nejlíp to dokumentuje zatopený kostel sv. Mikuláše, který vodě statečně odolává už víc jak půl století. Z jedné strany nádrže vede hlavní silnice, tam čekejte čilý turistický ruch. Na té druhé vesměs prázdno. Potkáte pár zbloudilých aut a šťastných cyklistů. Několik polních cest vede k malým plážím, u kterých se dá kempovat nadivoko. Běžný kemp u Mavrova bohužel není.

Kde se vzal, tu se vzal, pětihvězdičkový resort

Kdo hledá pohodlí a luxus, najde ve vesničce Leunovo pětihvězdičkový resort s vlastní malou sjezdovkou, která končí v jezeře. Díky výšce 1200 metrů nad mořem voda pravidelně zamrzá, a tak lyžaři mohou dole vyměnit prkýnka za brusle a pilně zkoušet krasobruslařské piruety. Kdo by chtěl víc, má další lyžařskou možnost jen pár kilometrů odtud. 

Plnohodnotný lyžařský resort

Zare Lazarevski - takové jméno dostalo makedonské zimní středisko, které se pyšní nejvyšším bodem na kótě 1860 metrů. Lyžuje se v něm pravidelně od listopadu do dubna. Převýšení sjezdovek činí úctyhodných 700 metrů a potěší jak průměrné, tak zdatné lyžníky.

V létě možná ještě zajímavější než v zimě

Překvapuje fakt, jak málo lidí se po místních horách pohybuje v létě. Národní park Mavrovo, jehož součástí jezero i středisko je, skýtá ideální prostor pro pěší turistiku, ale hlavně pro milovníky kol. Klikaté a vesměs prázdné horské silničky ve výšce nad 1500 metrů prověří plíce, svaly i koupenou techniku. Víc informací ve fotogalerii a přiloženém videu.

Zdroje informací a navštívená místa:

http://www.skimavrovo.com/

http://www.radika.com.mk/en/index.php

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV