Reklama
Archiv - Zprávy

Zažijte koupel v albánské pekelné díře s vodou o teplotě 10 stupňů

Prahnete po dokonalém osvěžení? Nebojíte se kvůli němu skočit do vodní propasti? Pak zamiřte k albánskému vodnímu divu jménem “Modré Oko”. Připraví vám nezapomenutelný zážitek. A co to vlastně je?
Zdroj: Autosalon

Potápěči zatím sestoupili do 50ti metrů

Představte si hlubokou propast, ze které každou vteřinu na povrch vyvěrá skoro 20 000 litrů vody o teplotě 10 stupňů Celsia. To je ve stručnosti zázrak jménem “Modré Oko”, po albánsku “Syri i kaltër”. Prozkoumán je do hloubky asi 50ti metrů, to ale určitě není jeho konečné dno.

Kdo se nebojí, do vodního pekla skočí

Přímo nad propastí, k mému údivu, stojí můstek. Ve výšce 5 metrů nad vodním peklem se na něm těsná hrozen lidí. Postupně po jednom skáčou do hlubiny. Chce to odvahu, “Modré Oko” budí respekt a plavec se musí trefit do krasové díry, jinak se rozbije o okolní dno.

I méně odvážní si užijí zábavy

Ani ne 50 metrů odtud najdete restauraci a dokonce kemp. Venkovní sezení je na dřevěných terasách vysunuto nad průzračně proudící modrou řeku. Můžete se v ní libovolně koupat, nebo si půjčit šlapadlo.

Kde vůbec je “Modré Oko” a kolik stojí?

“Modré Oko” najdete u hlavní silnice z hraničního přechodu Kakavie směrem na město Saranda. Pojedete k němu asi 2 kilometry rozbitou prašnou cestou. Za vjezd zaplatíte 200 Leke, v přepočtu asi 40 korun. Za tak dokonalé ledové koupaliště a adrenalinový zážitek je to ale směšný pakatel. 

Autor článku: expert Josef Vrtal
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV