Reklama
Archiv - Zprávy

Závodník v Octavii to chtěl natřít Mazdě MX-5. Podívejte se, jak skončil

Mazda MX-5 je velice lehké, zábavné a jednoduché auto pro radost. Jenom není příliš rychlé. To občas svádí méně vyzrálé řidiče, aby si dokázali, že to jejich naftový kombík dokáže tomu rádoby sporťáku pořádně natřít. No, jak se ukázalo, tak nedokáže.
Zdroj: Škoda Auto

Rychlost v přímce mnozí lidé zaměňují se sportovností a nedochází jim, že opravdová radost ze řízení spočívá někde úplně nikde. Schopnost jednoho auta předjet jiné vůbec nic nevypovídá o kvalitách obou aut. Mazda MX-5, nejslavnější malý roadster na planetě, je dokonalý příklad nijk zvlášť výkonného, ale přesto zábavného auta. A vedle toho tu máme Škodu Octavia druhé generace v provedení kombi. Praktické, prostorné a nenáročné auto, které je ale řidičsky absolutně nezajímavé.

Zcela zbytečný závod

Každé z těchto aut je svou podstatou naprosto odlišné a slouží ke zcela jinému účelu. Řidič Octavie si ale z nějakého důvodu přesto potřeboval dokázat, že jeho auto je rychlejší. Na rovince možná ano. Problém ale je, že zatímco agilní Mazda zvládá zatáčky s fantastickou lehkostí a dravostí, Octavia je z principu nedotáčivé auto, obzvlášť s těžkým naftovým motorem v přídi (a nezkušeným pilotem za volanem). A když v takovém voze přeženete nájezdovou rychlost nebo zvolíte špatnou stopu, prostě po čumáku vyletí ven ze silnice.

Přesně to se také stalo. Řidič bílé Octavie nezvládl utaženou zatáčku před začátkem obce, vyjel na krajnici a pak už byl jeho osud zpečetěn. Po krátkém seznámení s dopravní značkou pokračoval kolem malého mostku přímo do potoka. Z něhody údajně vyvázl nezraněn, místní obyvatelé mu však brzy přišli vysvětlit, co si o jeho jízdě myslí...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV