Vylepšené Citigo je tu. Co všechno teď umí?
Vnější design
Výrazněji přepracovaná je zejména příď s novou kapotou a nově tvarovanou maskou chladiče. I díky tomu je nyní vůz o 34 milimetrů delší. Upravený je také nárazník a dříve kulaté mlhové světlomety jsou teď hranaté. S příplatkovou funkcí Corner ve městě umí svítit do zatáček. Vpředu najdete světlomety s LED světly pro denní svícení, vzadu zatmavené sdružené svítilny (ve výbavě Ambition a vyšší). Novinkou v nabídce je také výrazný lak karoserie Kiwi a 15palcová kola Conan s osmi paprsky.
Interiér
Středový panel má nyní modernější design a přehlednější jsou také přístroje před řidičem s výraznějším otáčkoměrem. Za příplatek je možné dostat nový kožený multifunkční volant. Displej infotainmentu nicméně zůstává bezdotykový a poměrně malý. Zajímavé jsou však možnosti propojení s chytrým telefonem. Ten lze ve speciálním držáku používat i místo navigace a skrze aplikaci Move & Fun se umí plně propojit s vozem. Lze ho pak ovládat i tlačítky na středovém panelu a zobrazuje různá jízdní data. A užitečná drobnost - plato v kufru se konečně zvedá s víkem.
Citigo Monte Carlo
Škoda nové Citigo rovnou představila i ve sportovně laděné verzi Monte Carlo. Má podvozek snížený o 15 mm a také přední i zadní spoiler. Rámeček masky chladiče a kryty vnějších zrcátek jsou v černé barvě, boční okna a sklo pátých dveří jsou zatmavené. Interiér této verze zdobí multifunkční kožený volant s prošíváním a potahy sedadel v barevném provedení Monte Carlo s červenými prvky.
Motory
Tady se žádné novinky nekonají, výkonnější turbomotor 1.0 TSI bohužel stále zůstává vyhrazen Volkswagenu UP!. Benzínový tříválec je k mání ve výkonové variantě 44 kW (60 koní), která se hodí pouze do města, a silnější verzi 55 kW (75 koní). Verze G-TEC s nabízí pohon na zemní plyn, výkon 50 kW (68 koní) a jako jediná také systém stop-start a rekuperaci brzdné energie. Motory lze kombinovat s pětistupňovou manuální nebo robotizovanou převodovkou.
Simply clever řešení
Tradiční nabídka škodováckých vychytávek zahrnuje v Citigu například deštník pod sedadlem spolujezdce a řadu praktických odkládacích prostor a držáků - výklopný držák na tašku před spolujezdcem, kapsy ve vnitřních stranách opěradel předních sedadel, malý koš na odpadky ve dveřích nebo držák na telefon ve středové konzoli.
Asistenční systémy
Systém City Safe Drive s funkcí nouzového brzdění pomáhá předcházet kolizím v městském provozu. Aktivuje se automaticky při rychlostech od 5 do 30 km/h. V případě hrozící kolize se zvýší citlivost brzdového asistenta a možné je i automatické brzdění. Součástí standardní výbavy jsou čtyři airbagy, příprava Isofix na zadních sedadlech, automatická aktivace varovných světel během nouzového brzdění, asistent rozjezdu do kopce a kontrola tlaku v pneumatikách.
Ceny
Teoreticky můžete mít nové Citigo pod 200 tisíc, v praxi se vám to však zřejmě nepodaří. Za 197 900 korun totiž dostanete nejslabší třídvéřové provedení se základní výbavou. Pětidvéřová verze už je o 10 tisíc dražší. Kolem 250 tisíc už však pořídíte i silnější verzi ve vyšších výbavách - například Fresh zahrnuje i vyhřívaná zrcátka a přední sedadla, kožený multifunkční volant, zadní parkovací senzory nebo mlhovky. Vrcholné Monte Carlo začíná na částce 289 900 korun.