Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen v Česku svolává tisíce vozů. Problém s brzdami mají i Octavie

Koncern Volkswagen se z problémů zjevně jen tak nedostane. Jen co alespoň trochu utichla kauza Dieselgate, objevil se problém se softwarem brzdného systému. Týká se ve velké míře i České republiky.
Zdroj: Škoda Auto

Svolávací akce se v Česku dotkne zhruba 12 000 vozů, mezi kterými nechybí například modely Škoda Octavia vyrobené od 1.6. 2008 do 1.6. 2009. U nich může v důsledku termomechanického přetížení dojít k vážnému poškození ukostření, což může vést až k úplnému výpadku systému ABS/ESP. Vše by měla vyřešit jednoduchá aktualizace softwaru, která zabere jen pár desítek minut.

Pokud by k přehrání softwaru nedošlo, hrozí prý, že brzdový systém nedokáže plnit svou funkci, tedy zajistit stabilitu v krizových situacích. Ale rozhodně v tom nejsme sami. V Německu se svolávací akce týká dokonce 385 tisíc automobilů značek Volkswagen, Škoda a Audi.

Nadhodnocování prodejů

Není to ale jediný požár, který teď Volkswagen hasí. Podle České televize přinesl důkladný interní audit VW ne úplně příjemné výsledky. Vyplývá z něj, že francouzská divize německé automobilové skupiny až neuvěřitelně nadhodnocovala prodeje, přičemž tato blamáž prý funguje už od roku 2010.

Auditoři prý zjistili, že novopečení majitelé si svá auta zaregistrovali klidně několik měsíců či let poté, co jejich dodání francouzská divize vykázala. A to přesto, že standardně trvá registrace jen několik dnů, maximálně týdnů. Krom toho na některá auta prý neexistovala ani kupní smlouva.

Podle dostupných informací se takové falšování týkalo jak Volkswagenů nebo Audi, tak domácí Škody Auto. Zástupci značky se k výsledům auditu odmítli vyjádřit.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV