Reklama
Archiv - Zprávy

Už i čeští policisté špehují řidiče z neoznačených autobusů

Nejenom na maskované Octavie, Passaty a nové policejní Superby, ale také na autobusy si neukáznění řidiči v Česku musí dávat pozor. Policie z nich totiž skrytě dohlíží na dodržování pravidel a hříšníky okamžitě trestá.

Možná jste si všimli, že v posledních dnech probíhá na silnicích v České republice bezpečnostně dopravní akce, která má za cíl snížit rizikovost dopravy v hektickém období před zimními svátky. Policisté na olomoucku se na tuto akci připravili opravdu důkladně a zapojili i zbrusu novou metodu, která své uplatnění již dříve nalezla třeba ve Velké Británii. Neukázněné řidiče natáčejí z autobusu a kolegy v autech pak už jen naváději na toho či onoho neukázněnce.

Telefon za volant nepatří

Nejčastější prohřešek? Samozřejmě telefonování za jízdy. Za několikahodinové působení natočili policisté v autobusu celkem 15 přestupků, na které by se jinak nepřišlo. V 11 případech šlo o telefonování za volantem, další tři vozidla nebyla technicky plně způsobilá k provozu po komunikaci a jeden řidič si při jízdě dokonce tak bedlivě prohlížel mapu, že několikrát přejel z jednoho pruhu do druhého.

Akce se tedy osvědčila a policisté v Olomouckém kraji plánují podobný dohled i do budoucna. Jen od ledna došlo v Olomouckém kraji k celkem 4272 nehodám, z toho se 254 nehod stalo na dálnicích. V porovnání s celým loňským rokem je to už o 22 nehod více a podle policistů je na vině právě nedostatečné věnování se řízení. Při těchto nehodách zemřely celkem tři osoby.

Reklama

Diskuze

Radek - 23.05.2020 09:17:52
Tahle píčovina může vzniknout fakt jedině v Česku. Gratuluji

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV