Reklama
Archiv - Zprávy

Turisto, tušíš vůbec, jak vypadá albánské město?

Rozbité domy, vytlučená okna, obchod s prázdnými regály, na ulici žebrající děti, pobíhající psi, špína, prach a všudypřítomné odpadky. To si představí 80% lidí, když se řekne “albánské město”. Asi by vyvalovali bulvy, kdyby některé z nich spatřili doopravdy.
Zdroj: Autosalon

Kráčí kupředu mílovými kroky

Albánie tuší svůj turistický potenciál a tvrdě maká na tom, aby byla atraktivní. Staví se stovky kilometrů nových silnic, všude vykukuje značení upozorňující na památky a přírodní scenérie. Když jako cizinec někam vstoupíte, cítíte se díky vrozené pohostinnosti Albánců jako pán.

Děsím se přístavů, ale tenhle mě okouzlil

Na naší cestě byla největší aglomerací Vlora. Město, jehož historie sahá až do 6. století před Kristem. Nevjížděl jsem do ní s nějakými nadějemi, spíš jako všichni s představou špíny a architektonické hrůzy. Jaká byla realita?

Albánie? Kdepak, spíš Španělsko!

Upravená, nekonečná městská pláž. Podél ní pěší zóna s hotely, restauracemi a útulnými kavárnami. Stezka pro cyklisty, několik sportovišť pro děti - normálně mi spadla brada. Kdyby mi někdo zavázal oči a zeptal se, kde jsem, odpovím: “Ve Španělsku.”

Služby a obchody jako všude v Evropě

Obchody nabízí standardní zboží. U mobilních operátorů koupíte za přijatelné peníze místní SIM kartu, kterou vám v telefonu rovnou zaktivují. Funguje tady půjčovna kol i šlapacích čtyřkolek pro rodiny. Narazil jsem minimálně na dvě infocentra, kde poradí a pomohou. U moře se vyjímal dětský park s kolotoči a atrakcemi. Opravte si svoje představy, ve Vloře bych klidně strávil týdenní dovolenou. Víc, jako obvykle, v přiloženém videu.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV