Reklama
Archiv - Zprávy

To je podívaná! Všechny legendy od Lamborghini na jednom místě

Fanoušci a sběratelé značky Lamborghini se konečně dočkali velkolepého srazu. Ten se konal ve švýcarském Neuchâtelu a bylo se opravdu na co dívat. Sraz byl navíc koncipován jako setkání legendárních modelů a vedle novinek se tak vypínaly i modely jako Miura či Countach. Dorazilo však také Veneno Roadster, kterých je na světě jen devět, nebo legendární koncept Marzal se skleněnými dveřmi.
Zdroj: Lamborghini

Ať už značku Lamborghini vnímáte jakkoliv, pravdou je, že vedle slavnějšího Ferrari jsou plnokrevní býci z italské San’t Agaty vždy až druzí. Filozofie vozů Lamborghini je však od Ferrari trochu odlišná, a i když všichni dobře víme, že slavný Ferruccio založil Automobili Lamborghini jen proto, aby zpupnému sousedovi Enzovi Ferrarimu ukázal, že umí dělat lepší auta než on, jeho dítka se vždy líbila poněkud odlišné části klientely. Vozy Lamborghini jsou však nepochybně ikonickými úkazy, a tak je dobře, že se konečně dočkaly pořádného srazu.

Prostým výčtem slavných modelů historie značky bychom si ale na tak emotivně založené akci nevystačili. Proto zmiňme jen pár nejlákavějších ikon, které se akce účastnily, a o zbytek se postarají fotografie spolu s oficiálním videem.

Fanstastická sestava

K vidění byly modely Miura, Espada, 350/400 GT, Jarama, Countach, Silhouette nebo slavné Diablo. Na akci se ale podívalo také Lamborghini LM002, které svou koncepcí obřích kol, vysoké světlé výšky a mohutného dvanáctiválce pod kapotou předběhlo dobu o zhruba 30 let. A víte, jak velkou má nádrž? Na 290 litrů! Výlet s ním tak nejspíš nebyl levný. Zřejmě nejvzácnějšími exponáty však byly modely Veneno Roadster z roku 2013 a hlavně slavný koncept Marzal z roku 1967. Ten na světě existuje pouze v jednom exempláři a muzeum Lamborghini jej před šesti lety odprodalo soukromému kupci za cenu přes 2 miliony dolarů.

Na akci se udělovala také řada ocenění, jehož se dočkala třeba nádherná Miura SV z roku 1971, která dorazila až z Japonska, anebo Countach QV z roku 1987, který sem po vlastní ose dorazil ze severu Velké Británie. Jeho cesta na sraz byla dlouhá zhruba 1500 mil - to muselo být svezení! Koncept Marzal pak mezi oceněnými rovněž nemohl chybět. Ale dost bylo slov. Ve výše vyobrazené galerii si všechny ty skvosty můžete prohlédnout na vlastní oči a z celé akce vzniklo i jedno oficiální video, pod které se podepsalo samo Lamborghini. Přejeme tedy příjemnou podívanou.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV