Reklama
Archiv - Zprávy

Tip na letošní zimu: Lyžovačka v Řecku!

Alpy, Krkonoše, Fatra, Tatry, Šumava. Víc jak 95 % lyžařů v zimě míří právě sem. Co ale exotičtější, neobvyklé destinace? Napadlo by někoho vzít si lyže na Peloponés? A vidíte, jde to!
Zdroj: Autosalon

Od písečných pláží do výšin Sněžky

“Balkánská jízda” opouští tahitsky dokonalé pláže poloostrova Peloponés a jeho středem míří do Albánie. Po cestě se ale zastaví ve dvou místních lyžařských střediscích, kde Countryman a Minikaravan musí vyšplhat skoro 2300 metrů vysoko. 

Není to Špindl, ale má to svoje kouzlo

První ze středisek najdete pár desítek kilometrů od kdysi hlavního města Peloponésu Tripolisu. Klikatou a poměrně děravou silničkou brzy vyšplháte do výšky naší Sněžky. Řekové letní dovolenou v horách ještě neobjevili, a tak nás čeká závora přes silnici a samota jak v hororovém filmu. Ski areál Mainalon působí jednoduše jako nějaká sjezdovka na Vysočině. Lyžovačka ale zaručena, a to od prosince skoro až do dubna.

Freeride v Kalavritě – to už je jiná liga

Zhruba o 70 kilometrů dál po silničkách, o kterých si člověk myslí, že musí brzy skončit, dojedete do největšího ski areálu poloostrova a možná i celého Řecka – Kalavrity. Osm vleků a přes dvacet kilometrů upravených sjezdovek. Parkoviště pod areálem připomíná svojí rozlehlostí letiště raketoplánů.

Nejkrásnější silnice Evropy

Opouštíme Kalavritu s představou, že nás čeká už jen nudná cesta dolů k moři a pak dál po dálnici do Patry, jenže překvapením není konec. Cesta po úbočí údolí a klesání z výšky kolem 2000 metrů znamená řidičskou Nirvánu a jednu z nejkrásnějších silnic, po které kdy kvílely gumy mého auta. Opouštím Peloponés a vím, že příští rok mě tady mají zpátky.

 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV