Reklama
Archiv - Zprávy

Tiguan R s pětiválcem! Volkswagen nám dělá radost

Je to už déle než půl roku, kdy nás zarazilo video ze Severní smyčky okruhu Nürburgring, na kterém se proháněl výrazně rozšířený Tiguan první generace, který doslova letěl s větrem o závod a navíc zněl jako původní Audi Quattro. Nyní se konečně dočkáváme rozřešení!
Zdroj: Volkswagen

Před zhruba 10 měsíci obletěly svět první informace o tom, že Volkswagen chystá nový Tiguan R. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního. Popularita třídy SUV raketově roste a naroubovat silnější vnitřnosti do kompaktního auta, které stojí na platformě MQB, Volkswagenu jistě žádný problém dělat nebude. Však takových aut již vzniklo. Jenomže jak to vypadá, wolfsburgští nás hodlají pořádně překvapit!

Tak schválně - co byste pod kapotou nejrychlejšího Tiguanu čekali? Ano, samozřejmě motor 2.0 TSI. Golf R s ním uhání až absurdně rychle, tak proč by Tiguan nemohl? Všechno to ale bude trochu jinak. Poslední video totiž konečně prozrazuje, že na palubě nejbrutálnějšího Tiguanu uvidíme 2.5litrový pětiválec z Audi RS3 či TT RS.

Testovací mula Tiguanu má nejen stejné oválné výfuky jako nejrychlejší superhatchback, ona totiž i identicky zvučí. A je to nádherný koncert. Vtipné jsou ostatně také registrační značky patřící k městu Ingolstadt (odtud pochází Audi, nikoliv vozy VW). V hierarchii koncernu bude totiž testovací Tiguan veden nejspíše pod Audi - právě kvůli identickým vnitřnostem.

Nejspíš o něco slabší

Zatímco výkon obou Audi leží na shodné hranici 400 koní, výkon Volkswagenu není očekáván na podobné úrovni. Šeptem se prozatím hovoří o 350 koních a masivní porci točivého momentu, o které si prý jednotka 2.0 TSI může nechat jen zdát. Kdy sériový Tiguan R uvidíme, to zatím také ještě nevíme. Podle dosavadních informací by se však vůz měl ukázat v druhé polovině příštího roku, čemuž se dá věřit. Video totiž prozrazuje, že je v podstatě hotový a Volkswagen nyní sbírá data a testuje spolehlivost celku.

Nakonec to tedy dopadlo podle obvyklého scénáře. Volkswagen vzal koncernovou techniku z jiných vozů stojících na platformě MQB a vytvoří tím Tiguan R. Udělal to ale formou, za kterou se před ním musíme sklonit. Zvučný pětiválec v Tiguanu? No čekali byste to?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV