Reklama
Archiv - Zprávy

Tahiti v Evropě? Ano, je to možné!

Za dokonalým mořem prý musíme do Karibiku, na Tahiti nebo na Havaj. Co když se ale pohádkové moře ukrývá mnohem blíž a není třeba kupovat zájezdy za statisíce korun? Buďte chytřejší, čtete dál a zjistíte, kde ho najít.
Zdroj: Autosalon

Na Tahiti 20 hodin letadlem, na Elafonisos 20 hodin autem

Kupte si drahou letenku na Tahiti, překonejte 17 000 km, leťte asi 20 hodin se zavazadly o hmotnosti 25 kg na člověka, nebo si naložte svoji káru čím chcete a jeďte tu stejnou dobu, svobodně a v poklidu na peloponéský ostrov Elafonisos, kde najdete moře dost konkurující tomu tahitskému.

Adrenalinová cesta končí trajektem

Silnice k němu vedou úzké, zatáčkovité a na mnoha místech si můžete pomyslet, že jste snad dorazili až na konec světa. Ve skutečnosti jen na konec pevninského Řecka. Ostrov Elafonisos od něj dělí asi kilometr mělkého moře, který musíte překonat za pomoci trajektu. Žádný strach jezdí skoro každou čtvrthodinu.

Přístavní město a pláže jako z pohádky

Jediným městem ostrova je stejnojmenný Elafonisos plný restaurací, obchodů a barů. Hodně návštěvníků končí právě v něm, protože z hotelu padají rovnou na pláž a do moře. Ti odvážnější pokračují zhruba čtyři kilometry dál, aby objevili pláž Simon, která aspiruje na nejdokonalejší písečnou pláž Evropy.

Chcete být absolutně sami, půjčte si loď

Pokud preferujete nudismus nebo totální samotu, půjčte si motorový člun. Díky řecké salámovitosti není třeba žádná licence. Zaškolí člověka během 10ti minut a rázem můžete být kapitánem lodi na jedno použití. Za zhruba 2 hodiny celý Elafonisos obeplujete. Vyrochníte se na všech jeho písečných plážích, z nichž polovina je dosažitelná právě jen z lodi. Tak co, Tahiti nebo Elafonisos? Víc napoví naše přiložené video nebo Pepův instagram: https://instagram.com/expert_pepa

 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV