Reklama
Archiv - Zprávy

Smutný rekord. Pražský taxikář chtěl 12 tisíc za 14 kilometrů

Mimořádně drzý nepoctivý takixář včera odpoledne znepříjemnil návštěvu centra Prahy zahraniční turistce. Za odvoz ze Staroměstského náměstí do hotelu na Praze 4 požadoval celkem 480 euro. Když žena řekla, že tolik peněž nemá, přiměl jí vybrat peníze z bankomatu. Nyní vše řeší Policie ČR.
Zdroj: iStock

Okrádání turistů nechvalně proslulou skupinou pražských taxikářů se zdá být problémem, který je nad síly magistrátu. I když se situace v posledních letech pod tlakem veřejnosti, médií a aktivistů mění k lepšímu, opakovaně usvědčení podvodníci pořád škodí nejen Praze a celé České republice, ale i ostatním taxikářům. Včera dopadený 45letý taxikář je totiž údajně policii dobře známý a cizince se nepokusil okrást poprvé.

Cesta za dvacetinásobek

Vše začalo na Staroměstském náměstí, kde si turistka vybrala jeden z černých vozů taxislužby. Nechala se odvézt na hotel do vzdálenosti zhruba 14 kilometrů a vše probíhalo poklidně. Po příjezdu na místo ale následoval šok. Taxikář totiž ženě naúčtoval částku 480 eur, což je v přepočtu 12 000 korun. Ta se okamžitě ohradila a odpověděla, že takové peníze u sebe nemá, a že mu může dát jen 50 eur. Na to konto taxikář nelenil a ženu zavezl k nejbližšímu bankomatu, ze kterého si měla chybějící peníze vybrat.

Cizinka nejprve vybrala jen 3000 korun, to ovšem taxikáří nestačilo a nakonec se spokojil až s částkou 5000 korun, načež ženě sebral i počátečních 50 eur. Výlet dlouhý 14 kilometrů tak ženu s tímto vykukem přišel na zhruba 6 300 korun. Obvyklá suma na dané trase se přitom pohybuje okolo pětistovky.

Policie taxikáře dopadla

Žena naštěstí ani v takové situaci neztratila duchapřítomnost. Chtěla po taxikáři účtenku, načež se jí dostalo jen ručně psané stvrzenky, a když ji zmiňovaný „dobrák“ vyložil u hotelu, šla nastalou situaci okamžitě oznámit na recepci. Přivolaní strážníci pak vystopovali taxikáře, jež popisu poškozené ženy odpovídal. Pětačtyřicetiletý muž předložil všechny doklady potřebné k provozování živnosti a prokázal i dva záznamy o provedené jízdě z téhož dne. Z jedné z jízd bylo zřejmé, že měřila právě oněch 14 kilometrů. Na dotaz strážníků však odpověděl, že si za cestu účtoval pouze 407 korun.

Po chvíli dokazování a díky účtence, kterou sám o tři hodiny dříve napsal, však přestal zapírat a strážníkům z Taxi Týmu, kteří se na podobné případy specializují, se přiznal. A přidal prý i několik argumentů, proč si sumu tak nevybíravým způsobem znásobil. Ty ale bohužel neznáme - jistě to bylo velmi podnětné zamyšlení.

Bude jezdit dál?

V současné chvíli má již celou záležitost v šetření Policie ČR, žena totiž na muže podala trestní oznámení. Strážníci městské policie Praha pak cizinku doprovodili na letiště, neboť měla kvůli celému incidentu zpozdění.

K celé kauze se sluší připomenout, že nápravu slibuje Rada hlavního města Prahy již pěknou řádku let. Skupina nepoctivců ale svérázně podniká dál a agresivní je i vůči konkurenci. Připomeňme si třeba na pokus Josefa Klímy, který před necelými dvěma lety vyslal do pražských ulic figuranta se skrytou kamerou, aby zjistil, jaká panuje mezi těmito lidmi nevraživost.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV