Reklama
Archiv - Zprávy

Slavné filmové Porsche Steva McQueena míří do aukce

Dlouhé roky se mělo za to, že je ztracené. Pak bylo velkou náhodou objeveno dobře uklizené ve staré stodole a teď jde do aukce. Řeč je o legendárním Porsche 917, které nejen vyhrávalo závody, ale hrálo i ve slavném filmu Steva McQueena jménem Le Mans.
Zdroj: www.goodingco.com

Docela by nás zajímalo, jak se takové auto, respektive jakékoliv auto, nachází po všech těch stodolách. Je asi možné, že v některých případech jde o náhody, ale v jiných podle nás o velmi dobře spočítaný obchod nebo rodinné tajemství, se kterým se jde na veřejnost přesně v ten správný moment. Ať tak nebo tak, tohle Porsche 917 je právě takový stodolový nalezenec, který jde pod hlavičkou Pebble Beach do aukce.

Jde o fantastický kus automobilové závodní historie, který má číslo podvozku 917-024. Používala ho přímo závodní divize značky Porsche k testováním před závodem Le Mans v roce 1970. V té době se za volantem střídala dvojice Brian Redman a Mike Hailwood, tehdejší závodnické hvězdy. A právě Brian byl s autem tak rychlý, že se Porche rozhodlo speciál nijak výrazně neupravovat a poslat ho rovnou na Le Mans. A vyplatilo se, protože náročnou čtyřiadvacetihodinovku vyhrál.

Slavné natáčení a zapomenuté vlastnictví

Po závodu byl vůz prodán továrnímu jezdci Jo Siffertovi, který ho v roce 1971 půjčil společnosti Solar Productions. Tu vlastnil tehdy už velmi slavný herec, ale také závodní jezdec Steve McQueen, který ho využil pro natáčení. Auto ve filmu samozřejmě hrálo jednu z hlavních rolí, ale posloužilo také jako vůz pro kamery na jízdní záběry.

Ve vlastnictví Jo Sifferta zůstalo 917 až do jeho smrti, tedy do října 1971. Po vyřešení dědických práv byl vůz odprodán soukromému sběrateli do Francie, kde zůstal až do roku 2001. Právě v tomto roce byl objeven zaprášený ve stodole společně s několika dalšími automobilovými skvosty. Podle dostupných informací auto prý stálo na původních pneumatikách, uvnitř byl i starý závodní hasicí přístroj a dokonce ručně psaný lísteček s návodem k nastartování. Zajímavé je, že na tak úžasné auto s báječnou historií prostě všichni zapomněli…

Aukce proběhne na letošní přehlídce Pebble Beach, která se koná 18. a 19. srpna. O dražbu se stará společnost Gooding & Company, která zatím nezveřejnila vyvolávací cenu. A to je vlastně dobře. Alespoň chvilku můžeme snít o tom, že na tuhle krásku máme v prasátku dost našetřeno. :)

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV