Reklama
Archiv - Zprávy

Se svým Porsche 911 Turbo najel milion kilometrů. Je pořád fantastické!

Tak schválně, kolik kilometrů jste najezdili se svým nejmilovanějším autem? Tento Kanaďan si svou lásku nezdráhá užívat každý den už od roku 1976 a jeho Porsche tak dělá přesně to, pro co bylo stvořeno. Dělá radost!
Zdroj: Porsche

Před pár měsíci jsme vám ukázali nádherně dojemné video, které vytvořilo americké zastoupení automobilky Porsche. Tamní sedmdesátník jménem Guy Newmark totiž se svým milovaným Porsche 365 jezdí prakticky celý život a nedávno překonal magickou hranici jednoho milionu mil. Svůj veterán přitom poctivě prohání dál a má k němu úžasný vztah. Nyní však má Guy neméně zajímavého následovníka.

Ovdovovač!

Dnešní příběh bude mít podobný kontext, tentokrát ovšem hlavní roli nehraje miloučké kulaťoučké Porsche podobné legendárnímu broukovi. Kanaďan Bill MacEachern totiž vzdálenost 725 tisíc mil (1,165 milionu kilometrů) urazil s vozem, kterému nikdo neřekne jinak než „ovdovovač“. Jezdí s brutálně rychlým Porsche 911 Turbo generace 930, na jehož záludnost za posledních 40 let doplatily tisíce motoristů. Bill však na své auto nedá dopustit.

Objednal si jej v roce 1975 a v květnu roku 1976 se konečně dočkal. Od té doby se zdá, že ze svého vozu snad ani nevylezl. Za více než 40leté vlastnictví vozu s ním už obrazil takřka celý severoamerický kontinent. Byl na Floridě, v Georgii, Nové Anglii a neopomněl ani výlet po proslulém zlomu San Andreas napříč státem Kalifornie.

Jen jedna nehoda

Vůz měl za tu dobu jediný karambol, který přišel až po 33 letech jezdění. V roce 2009 na jedné z křižovatek nedobrzdilo SUV jedoucí za Billem a poškodilo zadní část vozu. MacEachern však nenechal nic náhodě a trval na okamžitém opravení vzniklých škod. Byl totiž právě uprostřed 30hodinové cesty do Monterey, kterou po menší přestávce dokončil.

Magickou hranici jednoho milionu kilometrů pak s vozem překonal v roce 2012. Po návratu domů do Toronta si prý s vozem sedli a dali si šampaňské a toasty. Tomu říkáme láska! V současnosti má jeho Porsche najeto 725 tisíc mil, a jak MacEachern připouští, stále se do něj velmi těší. „Porsche 930 je úžasný stroj a v kombinaci s turbodmychadlem stanovilo nová měřítka pro rychlé vozy, takže je dodnes více než dostatečně rychlé,” dodává Bill.

Jak najezdit milion kilometrů

My jen dodáme, že takoví majitelé nám dělají velkou radost. Podobné vozy vznikly právě proto, aby lidem radost dělaly, ačkoliv je na ně v poslední době často nahlíženo jako na investici. A tohle Porsche Turbo za posledních 40 let vykouzlilo nesčetně úsměvů! Tak snad prolomí i bájnou hranici milionu mil.

Chtěli byste se svým miláčkem také urazit podobnou vzdálenost, ale bojíte se, abyste na nic nezapomněli? Pak vám určitě pomůže článek s radami od člověka, který s jediným autem najezdil hned několik milionů kilometrů a stal se tak světovým rekordmanem. Jak zní 10 rad, které vás na podobnou metu můžou dovést?

Reklama

Diskuze

Maxmilián - 08.04.2021 20:35:30
Tak to by mě zajímalo kolikrát to porsche bylo v servisu ?

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV