Reklama
Archiv - Zprávy

SandRacer je osmiválcová pouštní střela jako z Mad Maxe

Bohatí šejci a dubajští princové si mohou koupit novou hračku. Její jméno v překladu zní pouštní závodník, pohání ji americká V8 a veškerý její výkon zpracovávají jen zadní kola.
Zdroj: Zarooq

Dubajská automobilová značka Zarooq je pro našince možná jednou velkou neznámou, ale tamní boháči ji evidují už asi dva roky. To totiž oznámila, že chystá supersport, který ale bude doma spíše v rozpálených písečných dunách než na sinici. A jak slíbili, tak také udělali. Zatím tedy neexistují reálné fotografie auta, ale i z počítačových animací je jasné, že půjde o velmi rozzlobeně vyhlížející zrůdičku. Myšleno v tom dobrém, samozřejmě. :)

Jde vlastě o kombinaci odolného offroadu a sportovního auta. Nechybí mu ostré hrany, drsné vzezření, zvýšený podvozek a offroadové pneumatiky obuté na malých kolech. Speciál pohání americká V8 od GM o objemu 6,2 litru, která na zadní kola posílá výkon 525 koní a 660 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na 100 km/h výrobce neudává, ale rozhodně to nebude nic pomalého. Vždyť ten výkon si musí poradit jen s 1 300 kilogramy, které pouštní speciál váží. Zarooq prozradil jen maximální rychlost, která je elektronicky omezená na 220 km/h.

Design z pera extrémního úpravce

O ten drsný vnější, ale nakonec i o ten vnitřní design se prý stará společnost Mansory, což leccos vysvětluje. Tento úpravce nepatří mezi ty v designu zdrženlivé, ale právě v Dubaji slaví úspěchy. Ačkoliv interiér ještě automobilová značka neukázala, právě díky působení slavného úpravce se mluví o luxusním zpracování, kůži a příplatkovém audio systému.

V toto chvíli Zarooq počítá s výrobou 35 kusů SandRacera, přičemž jedno auto by mělo vyjít asi na 450 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 10,5 milionu korun. První dokončená auta by ke svým majitelům měla dorazit ještě letos. Navíc se proslýchá, že Zarooq už se zaháčkoval i v Evropě, když slavil úspěch na monacké prezentaci. Je tedy dost možné, že šejci a princové si budou muset pospíšit. I my v Evropě totiž máme rádi zběsilé vyjížďky mimo silnice a takový SandRacer by zde jistě našel své uplatnění.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV