První SUV od Škody si v bazarech drží cenu - Škoda Yeti
Od roku 2009 si model s charakteristický kulatými předními mlhovkami pořídilo přes 630 tisíc řidičů. K lítosti mnoha z nich o „očička“ přišel v roce 2013 při důkladném faceliftu. Designéři navrhli hranaté světlomety, ostře řezané hrany na masce chladiče a typický prolis pátých dveří. Yeti tak získal částečnou podobnost tehdejší Octavii a Rapidu.
Škoda Yeti - nové motory i spojka Haldex
Do nabídky s omlazením přibyly nové motory, verze 4X4 pak dostala moderní spojku Haldex 5. generace. Celkem se do Yetiho montovaly tři benzínové a čtyři dieselové pohonné jednotky.
(Benzíny 1,2 TSI/77 kW, 1,4 TSI/90 kW a 1,8 TSI/118 kW a diesely 1,6 TDI/77 kW - pouze pro Greenline, 2,0 TDI CR DPF o výkonu 81 kW, 103 kW a 125 kW - možnost 4x4 s manuální i automatickou převodovkou)
Škoda Yeti - horší výhled řidiče a malý zavazadelník
Daní za zajímavý design auta byly široké A-sloupky zhoršující výhled řidiče. Čeští chalupáři mohli právem kritizovat omezený zavazadlový prostor se základním objemem 405 litrů.
Škoda Yeti - vyšší cena za kvalitu
Yetiho si jako solidně postavené SUV oblíbili i zákazníci autobazarů. Na jejich plochách jich najdete spoustu. Obecně o tomto modelu platí, že vyniká kvalitou a spolehlivostí. I proto si ale jako ojeté drží celkem vysokou cenu. Což ocení prodávající, ale méně už kupující.
Škoda Yeti plusy:
- Kvalitní a důsledné zpracování
- Široká nabídka motorů
-
Velmi dobré jízdní vlastnosti (na SUV nízké těžiště)
Škoda Yeti mínusy:
- Malý zavazadelník
- Překážející mohutné A-sloupky
- Vyšší cena
Autor testu: expert Honza Říha