Reklama
Archiv - Zprávy

Projeďte se centrem Prahy 20. let díky virtuální realitě

Škoda Auto digitálně oživila svůj dnes už legendární vůz s názvem L&K 110, připojila moderní technologie a dala vzniknout velmi působivému 360° videu, které vás vezme do počátku dvacátých let minulého století na pražské Hradčany.
Zdroj: Škoda Auto

Hradčany vždy měly, ale i dnes mají své jedinečné kouzlo. Co tedy vyrazit na projížďku tímto krásným místem, a navíc v dobách, kdy pánové ještě nosili klobouky a dámy si den neuměly představit bez rukaviček? Kdy auta byla ještě něco velmi jedinečného, nového a pro někoho trochu děsivého? Právě z té doby pochází vůz s označením L&K 110.

Ten automobilka vyráběla ještě pod názvem Laurin & Klement v letech 1925–1929. Celkem bylo vyrobeno 2 985 kusů, které byly nejprve osazeny řadovým čtyřválcem o objemu 1791 ccm. Poté inženýři přistoupili k agregátu o objemu 1944 ccm. Výkon vozidla se pohyboval kolem 19 kW, což bylo na svou dobu celkem slušné.

Kombinace dvou realit

Právě v tomto vozidle vás automobilka proveze starou Prahou, která je sice částečně vyrobena v počítači, ale nic ji to neubírá na autenticitě. Škodovka se pro výrobu videa spojila s filmovým studiem Brainz VR a společně vytvořili jedinečný, i když virtuální pohled jak na samotný kokpit auta, tak na Prahu. Zajímavé je, že pro natáčení nemohl být použitý opravdový veterán ze Škoda Muzea. Natáčení s ním by bylo velice náročné i nákladné. Filmaři proto sestavili speciální vozidlo, které vyslali do ulic Prahy. To bylo uzpůsobeno jak pro natáčení, tak také pro jízdu po drncavých kočičích hlavách.

Natáčet se ale mohlo jen od rozbřesku do asi deváté ranní, kdy se v ulicích hlavního města nepohybuje tolik turistů, kteří by na záběrech překáželi. Výsledkem náročné práce je 360° video, které vás zcela jistě bude bavit. Nás totiž baví. A moc!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV