Reklama
Archiv - Zprávy

Prohlédněte si nové Bentley Continental GT. Je úchvatné!

Nový Continental GT s dvanáctiválcem působí tady ve Frankfurtu vedle elektrifikovaných prcků jako pravé aristokratické železo. O to víc nás ale zaujal! Jeho čisté linie jsou velmi působivé a interiér by potěšil snad i bohy.
Zdroj: Martin Sznapka

Bentley svou zásadní premiéru naplánovalo ještě před frankfurtským debutem a rovněž kompletní technickou specifikaci známe už z dřívějška. Co jsme však nevěděli je to, jak nový Continental GT působí naživo.

Upřímně jde totiž o jednu z nejimpozantnějších a nejpompéznějších premiér celé výstavy. Bentley Continental GT vám totiž doslova vyrazí dech. Jeho design naživo funguje tak dobře, že mu člověk jednoduše nevěří jeho rozměry. Nový Continental GT se v porovnání s předchůdcem protáhl o dalších 11 centimetrů, takže se nyní bez 15 centimetrů jedná o pětimetrové kupé! To byste do něj však ani náhodou neřekli.

Oáza klidu

A ten interiér? Jestli někdo doposud zpochybňoval kvalitu Bentley a tvrdil, že jde jen o dražší VW pro fotbalisty, tak mu Britové dokonale zavřeli ústa. Všechny materiály jsou nejen kvalitní, ale jsou zpracované s nejvyšším důrazem na preciznost slícování. I na rušné výstavě, kde panuje konstantní hluk podobající se letu v letadle, se v Continentalu cítíte jako v tiché oáze klidu.

Přestože jsme si na vůz doposud takzvaně nesáhli, jeho 635 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy bude jistě ohromující sledovat v akci. Nižší kapota dynamický potenciál náležitě zdůrazňuje, když však v zaparkovaném kupé sedíte, nikdy byste podobné hodnoty netipovali. Naopak cítíte, jako by na hmotnost nikdo nebral ohledy. Vše je těžké, masivní a s tuhým chodem jako u drahých aut ze starých časů.

Když pak vidíte údaj o hmotnosti 2250 kg, nedivíte se. Bentley svou okázalou hmotnost jasně prezentuje, je z něj cítit, že je těžké a precizní. I přes mých 100 kilo se vůz po usednutí ani nehne. Připomeňme si, že Bentley na každý jedinečný kus Continentalu GT spotřebuje 10 čtverečných metrů dřeva. A ne, nemá dřevěná kola, ani dřevěnou podlahu... Jen cenu prozatím nikdo nezveřejnil.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV