Reklama
Archiv - Zprávy

Pro nový film o Batmanovi stvořil Mercedes unikátní supersport

Původně jen kreslená sci-fi postava známá jako Batman si vždy potrpěla na krásné ženy a skvělá auta. Nejinak tomu bude i v nejnovějším pokračování, kde tajemný Bruce Wayne osedlá Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo.
Zdroj: Mercedes-Benz

I když možná nejste fanoušky kreslených komiksů, jméno Bruce Wayne, tedy Batman, jistě znáte. Tajemný miliardář, který se převléká do kostýmu a bojuje se zlem, je legenda. Už když se poprvé z papírových komiksů dostal na filmové plátno, vyhráli si tvůrci mimo jiné i s jeho vozovým parkem. Stačí vzpomenout třeba na trilogii Batman Begins, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, kde Batman jezdil vozy Lamborghini. V loňském filmu Batman versus Superman pak volba padla mimo jiné i na Aston Martin DB Mark III.

Příliš vysoký herec

Přesuňme se ale do letošního podzimu, konkrétně do 16. 11., kdy do kin vstoupí nový příběh o Batmanovi a jeho partě siláků s názvem Justice League. Film to bude jistě zajímavý, ale nás asi nejvíce zaujal Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, kterým na plátně bude jezdit právě Bruce Wayne, kterého ve filmu ztvární Ben Affleck. Jde o vůz, který byl původně stvořen jen pro potřeby hry Gran Turismo 6. Filmaři ale byli neústupní, a tak Mercedes svolil k tomu, aby původně kreslený vůz byl opravdu stvořen pro původně kreslenou postavu.

Mělo to ale malý háček. AMG Vision Gran Turismo je extrémně nízkým konceptem, do kterého se 190 cm vysoký Affleck prostě nevešel. Pro Mercedes ale ani to nebyla překážka. V krátkém čase prostě vyrobil verzi auta ve 110% velikosti. Krom toho ale bylo potřeba také navrhnout a vyrobit kompletní interiér, protože auto ve hře vlastně žádný nemá. Výsledkem je mix luxusu, moderních technologií a sportovní elegance, který nás opravdu baví. Ještě dodáme, že sličná Wonder Women, kterou si zahrála Gal Gadot, jezdí v Mercedesu-Benz třídy E kabriolet. A moc jí sluší!

 

 

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV